ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

maj

Koncert "Kapeli Wileńskiej"

25-05-2018

W ramach „Koncertowego Lata na Rynku” zapraszamy wszystkich kielczan i gości na koncert „Kapeli Wileńskiej”, który odbędzie się w najbliższą sobotę o godz.17.00 na kieleckim Rynku.

Kapela Wileńska zaczęła działalność w 1988 roku, kiedy to grupa zapaleńców, połączona miłością do polskiej pieśni i prowizorycznie muzykująca od kilku lat postanowiła utworzyć kapelę. Idea powstania zespołu na wzór warszawskiego czy lwowskiego okazała się bardzo twórcza i oryginalna. Repertuar Kapeli ciągle się wzbogaca w nowe utwory. Powstają też nowe programy: wileński, lwowski i inne. Jako pierwsi w historii powojennego Wilna przygotowali program polskich piosenek patriotycznych "Dnia pierwszego września", na który złożyły się utwory nie tylko z ostatniej wojny, lecz również pieśni powstań polskich, legionowe, ułańskie.

Kapela Wileńska gra i śpiewa na Litwie, we Lwowie, Moskwie, Wiedniu i oczywiście w naszym kraju. Pełne wdzięku, dowcipu, pomysłowości występy sprawiają, że zespół ten zyskuje coraz szerszy krąg odbiorców.

Nieodpłatna Pomoc Prawna