Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

marzec

Giełda Szkół i Uczelni - edukacyjne spotkania w Targach Kielce

20-03-2018

Targi Kielce stawiają na edukację! Od dziś do 21 marca uczniowie z regionu będą mieli okazję zapoznać się z ofertą placówek z całej Polski. Giełdzie  towarzyszy szereg wydarzeń, które zainteresują nie tylko żaków. Wybór szkoły nie jest łatwy - jedni uczniowie stawiają na wysoki poziom edukacji, drudzy na atmosferę, która panującą w placówce. Ale jak sprawdzić która szkoła lub uczelnia spełnia nasze oczekiwania? Okazję do poznania szkół „od podszewki” dają uczniom Targi Kielce. Spotkanie z gronem pedagogicznym, ale przede wszystkim absolwentami placówek to doskonała możliwość do zadania pytań nauczycielom i poznania klimatu szkoły.

 

Wydarzenie przyciąga setki zwiedzających, jest także atrakcyjne dla szkół, które muszą starać się pozyskać uczniów. Placówki chętnie angażują się w organizację giełdy i właśnie to zaangażowanie co roku docenia Prezydent Miasta Kielce oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty wręczając specjalny Puchar. Wręczenie nagród za aranżację stoiska oraz wyjątkową prezentację oferty edukacyjnej odbędzie się 21 marca o godzinie 12:00. Prezentacja ofert szkół nie będzie standardowa - uczniowie szkoły fryzjerskiej będą czesać modelki, fotografowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych zaprezentują swoje prace jednocześnie wykonując zdjęcia chętnym gościom, a Politechnika Świętokrzyska pokaże łazika marsjańskiego. Tegoroczne wydarzenie powinni odwiedzić maturzyści, którzy jeszcze nie zdecydowali, jaką uczelnie wybrać. Swoje ofertę podczas tegorocznej giełdy zaprezentują między innymi Politechnika Świętokrzyska i Warszawska, Wyższa Szkoła Pożarnicza, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Pedagogiczny  i Uniwersytet Papieski z Krakowa. Przyszli studenci będą więc mieli okazję poznać program studiów oraz perspektywy, jakie daje ukończenie wybranych kierunków.

 

A co dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą z jakim zawodem związać przyszłość? Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty wraz z Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli przygotowała specjalną strefę doradztwa edukacyjno - zawodowego. Uczniowie będą mięli możliwość wykonania testów predyspozycji zawodowych, które być może przybliżą ich do wybrania ścieżki zawodowej. Giełdę Szkół i Uczelni to także zaskakujące i nieoczywiste spotkania. Jednym z nich będzie rozmowa ze Sławomirem Szmalem - mistrzem i Miłoszem Wałachem - uczniem. Co ciekawe spotkanie poprowadzą żacy z Liceum Mistrzostwa Sportowego. Możemy więc zagwarantować, że pytania nie będą oczywiste. Spotkanie odbędzie się 21 marca o godzinie 11:30.

 

Podczas wydarzenia w Targach Kielce odbędzie się także finał konkursu „Mój zawód - maja przyszłość”, organizowanego przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty. Nagrody zostaną rozdane 21 marca o godzinie 12:30. Giełda otwarta jest dla wszystkich zwiedzających w godzinach 9:00 -16:00 (wtorek) oraz 9:00 -15:00 (środa) a wejście jest bezpłatne. Szczegółowy program imprezy znajduje się na stronie www.targikielce.pl  

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności