marzec

Giełda Szkół i Uczelni - edukacyjne spotkania w Targach Kielce

20-03-2018

Targi Kielce stawiają na edukację! Od dziś do 21 marca uczniowie z regionu będą mieli okazję zapoznać się z ofertą placówek z całej Polski. Giełdzie  towarzyszy szereg wydarzeń, które zainteresują nie tylko żaków. Wybór szkoły nie jest łatwy - jedni uczniowie stawiają na wysoki poziom edukacji, drudzy na atmosferę, która panującą w placówce. Ale jak sprawdzić która szkoła lub uczelnia spełnia nasze oczekiwania? Okazję do poznania szkół „od podszewki” dają uczniom Targi Kielce. Spotkanie z gronem pedagogicznym, ale przede wszystkim absolwentami placówek to doskonała możliwość do zadania pytań nauczycielom i poznania klimatu szkoły.

Wydarzenie przyciąga setki zwiedzających, jest także atrakcyjne dla szkół, które muszą starać się pozyskać uczniów. Placówki chętnie angażują się w organizację giełdy i właśnie to zaangażowanie co roku docenia Prezydent Miasta Kielce oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty wręczając specjalny Puchar. Wręczenie nagród za aranżację stoiska oraz wyjątkową prezentację oferty edukacyjnej odbędzie się 21 marca o godzinie 12:00. Prezentacja ofert szkół nie będzie standardowa - uczniowie szkoły fryzjerskiej będą czesać modelki, fotografowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych zaprezentują swoje prace jednocześnie wykonując zdjęcia chętnym gościom, a Politechnika Świętokrzyska pokaże łazika marsjańskiego. Tegoroczne wydarzenie powinni odwiedzić maturzyści, którzy jeszcze nie zdecydowali, jaką uczelnie wybrać. Swoje ofertę podczas tegorocznej giełdy zaprezentują między innymi Politechnika Świętokrzyska i Warszawska, Wyższa Szkoła Pożarnicza, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Pedagogiczny  i Uniwersytet Papieski z Krakowa. Przyszli studenci będą więc mieli okazję poznać program studiów oraz perspektywy, jakie daje ukończenie wybranych kierunków.

A co dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą z jakim zawodem związać przyszłość? Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty wraz z Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli przygotowała specjalną strefę doradztwa edukacyjno - zawodowego. Uczniowie będą mięli możliwość wykonania testów predyspozycji zawodowych, które być może przybliżą ich do wybrania ścieżki zawodowej. Giełdę Szkół i Uczelni to także zaskakujące i nieoczywiste spotkania. Jednym z nich będzie rozmowa ze Sławomirem Szmalem - mistrzem i Miłoszem Wałachem - uczniem. Co ciekawe spotkanie poprowadzą żacy z Liceum Mistrzostwa Sportowego. Możemy więc zagwarantować, że pytania nie będą oczywiste. Spotkanie odbędzie się 21 marca o godzinie 11:30.

Podczas wydarzenia w Targach Kielce odbędzie się także finał konkursu „Mój zawód - maja przyszłość”, organizowanego przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty. Nagrody zostaną rozdane 21 marca o godzinie 12:30. Giełda otwarta jest dla wszystkich zwiedzających w godzinach 9:00 -16:00 (wtorek) oraz 9:00 -15:00 (środa) a wejście jest bezpłatne. Szczegółowy program imprezy znajduje się na stronie www.targikielce.pl

Lato w Mieście 2019