marzec

Festiwal "Mała Scena dla Ciebie" tym razem dla przedszkolaków

20-03-2018

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Rozwój zainteresowań muzycznych u dzieci przedszkolnych oraz zaprezentowanie ich talentów wokalnych  to główne cele zorganizowanego przez Ośrodek Kultury „Ziemowit”, filii Domu Kultury „Zameczek”, festiwalu „Mała Scena dla Ciebie", którego finał odbył się we wtorek . Festiwal skierowany był do dzieci w wieku  5 i 6 lat. Uczestnicy mogli zaprezentować się indywidulanie lub w grupie wokalnej. W konkursie wzięło udział 90 przedszkolaków z  20 kieleckich  przedszkoli, zaś do ścisłego finału zakwalifikowało się ostatecznie 6-oro  reprezentantów.  Uczestnicy, poza świetnym przygotowaniem wokalnym, prezentowali barwne kostiumy oraz układy taneczne. Mimo tremy poradzili sobie śpiewająco. Finaliści, oprócz dyplomów, otrzymali również gry planszowe, zaś  przedszkola, które reprezentowali - nagrody finansowe.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Maja Gruszczyńska z Przedszkola Samorządowego nr 43, która zaprezentowała piosenkę pt. „Bajkowe bajanie”. I to ona właśnie  zainauguruje 6 kwietnia koncert galowy festiwalu „Scena  dla Ciebie”, którego gościem specjalnym będzie Kamil Bednarek.  II miejsce wyśpiewała sobie Zuzanna Wilkońska z Przedszkola nr 35, zaś III - grupa wokalna z Przedszkola nr 25. Przyznano 3 wyróżnienia: dla Mariki Sperczyńskiej (PS 18), Juliana Hałki (PS 27) oraz duetu Aleksandry Żarnowiec i Mili Waluszewskiej (PS 4).