marzec

Przywitali wiosnę

21-03-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Już po raz dwunasty dzieci z kieleckich przedszkoli i szkół podstawowych przywoływały wiosnę. Na ulicy Sienkiewicza odbył się organizowany przez Radio Kielce happening, podczas którego dzieci zaprezentowały własnoręcznie przygotowane Marzanny. Tradycyjnie podczas spotkania nie zabrakło śpiewów, dobrej zabawy, okrzyków oraz transparentów przywołujących wiosnę. Dzieci wraz z zaproszonymi gośćmi przegoniły zimę wykorzystując do tego celu gwizdki, trąbki i grzechotki.

Po tym wydarzeniu barwny korowód przedszkolaków przeszedł do Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, gdzie dzieci zostawią swoje Marzanny. Wszystkie lalki wezmą udział w głosowaniu na najpiękniejszą Marzannę. Głosować będzie można od 22 marca do 6 kwietnia, wysyłając SMS-a pod wskazany numer. Wszystkie Marzanny można będzie zobaczyć odwiedzając Muzeum Zabawek i Zabawy lub wchodząc na radio.kielce.pl. O tym, która Marzanna wygrała dowiemy się 13 kwietnia w siedzibie Polskiego Radia Kielce w programie „Zaplanuj sobie weekend”. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia jest Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Patronat nad konkursem objął m.in. prezydent Kielc.

Lato w Mieście 2019