marzec

Moja rada na odpada - finał konkursu

21-03-2018

Gala Finałowa Konkursu „MOJA RADA NA ODPADA” odbędzie się 22 marca 2018 r. o godz. 10.30  w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. W tegorocznej edycji konkursu, organizowanego przez Straż Miejską w Kielcach,  udział wzięło 567 uczestników z 42 placówek oświatowych. Zadaniem uczestników było wykonanie m.in. z surowców wtórych torby ekologicznej oraz gry edukacyjnej.

Straż Miejska od wielu lat organizuje akcje dotyczące ochrony środowiska. Działania te ukierunkowane są na podnoszenie świadomości dzieci, młodzieży oraz mieszkańców miasta, dotyczą min. segregacji odpadów komunalnych. - Organizujemy różnego rodzaju konkursy, festyny oraz prowadzimy zajęcia profilaktyczne odnoszące się do ochrony środowiska. Za pomocą takich działań podnosimy świadomość mieszkańców miasta na tematy jakże istotne dla  nas wszystkich. Dlatego, też jak co roku zorganizowany został konkurs plastyczny „MOJA RADA NA ODPADA”. Dzięki niemu nie tylko dzieci i młodzież podnoszą swoją wiedzę na temat segregacji odpadami, ale również rodzice bardzo chętnie włączają się w akcję konkursową - mówi Iza Wierzba z patrolu szkolnego Straży.