marzec

"Moja rada na odpada" - finał konkursu

22-03-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

"Moja rada na odpada" - to hasło konkursu, którego finał odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. W tegorocznej edycji, którego organizatorem  jest Straż Miejska,  udział wzięło 567 uczestników z 42 placówek oświatowych. Celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne i na korzyści  płynące z wykorzystania surowców wtórnych. Udział w konkursie pozwala nie tylko rozwijać talent artystyczny młodych twórców, ale również poprzez wspólną zabawę z rodzicami, którzy chętnie włączają się we współzawodnictwo, poszerzać  swoją wiedzę m.in. na temat ekologii czy segregacji odpadów. Uczestnicy wykazali się oryginalnością oraz  pomysłowością  w podejściu do zadania, udowadniając tym samym, że z niepotrzebnych  już produktów można stworzyć przedmioty użytkowe, a nawet dzieła sztuki. Pomysłów konkursowych nie brakowało. Sama młodzież zaś, ma świadomość jak ważne jest to, aby dbać o środowisko naturalne. Nagrody dla uczestników zostały przyznane w pięciu kategoriach wiekowych. Zwycięzców wyłoniła komisja konkursowa powołana przez Komendanta Straży Miejskiej. Prace oceniano według ustalonych kryteriów. Najważniejszym z nich była zgodność z przesłaniem przyświecającym konkursowi. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Wśród najlepszych w poszczególnych kategoriach wyróżniono:

• I Miejsce w I kategorii wiekowej (3-4 lat)  - Damazy Koryto PS 8, op. Joanna Dziuba
  • I Miejsce w II kategorii wiekowej ( 5-6 lat) - Antonina Żuchowska SP 15, op. Iwona Patek
  • I Miejsce w III kategorii wiekowej (7-9 lat) - Zuzanna Pawłowska SP 2, op. Urszula Pałasz
  • I Miejsce w IV kategorii wiekowej (10-12 lat) - Oliwier Brudny SP 18, op. Ewa Gozda
  • I Miejsce w V kategorii wiekowej (klasy VII- Gimnazjum- Szkoły Średnie) - ex aequo  Wiktoria Skowron oraz Agata Grot z SP 12, op. Agnieszka Wyderska
Lato w Mieście 2019