marzec

Jarmark Wielkanocny czas zacząć

24-03-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Kielczanie oraz goście, którzy do naszego miasta zawitali na krótszy bądź dłuższy pobyt, mogą skorzystać z oferty przygotowanej przez kilkudziesięciu wystawców biorących udział w kolejnej edycji Jarmarku Wielkanocnego. Dominują wyroby rzemiosła artystycznego związane z nadchodzącymi świętami Wielkanocnymi. Ale nie tylko, bo można zakupić dobrą i smaczną żywność, w tym wędliny i ryby wędzone oraz coś, co rzadko gości na naszych stołach. A szkoda, bo wyroby z dziczyzny są nie tylko smaczne ale i zdrowe. Przekonuje o tym jeden z wystawców.

A jeśli już skosztujemy smacznych wyrobów, to warto zajrzeć vis à  vis, na stoisko Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych, gdzie obok rzeżuchy zakupimy kwiaty bądź sadzonki wykorzystane do upiększenia naszych ogrodów lub balkonów. Przy okazji należy przypomnieć, że Jarmark Wielkanocny potrwa do piątku 30 marca.

Przez dwa dni, w sobotę i niedzielę, na placu Artystów organizatorzy przygotowali wiele atrakcji towarzyszących jarmarkowi. Obok warsztatów plastycznych i animacji przeprowadzonych przez instruktorów Młodzieżowego Domu Kultury, na dzieci i młodzież czekały eksperymenty chemiczne przygotowane i poprowadzone przez pracowników Energetycznego Centrum Nauki. Dwie inne placówki kultury tzn. Muzeum Historii Kielc i Biuro Wystaw Artystycznych zaoferowały wszystkim chętnym warsztaty graficzne, dzięki którym można było przygotować kartki wielkanocne.
Najmłodsi mieli sposobność ozdobić swoje twarze fantazyjnymi i kolorowymi wzorami. Ci, którzy szukali wrażeń estetycznych związanych z wyrobami rękodzieła ludowego, mogli zajrzeć na stoisko Osińskiego Stowarzyszenia Pasjonatów Rękodzieła „Kuźnia Arcydzieł” z Osin w gminie Mirzec. I rzeczywiście wyroby z włóczki, kordonka, wstążek czy sizalu mogły zachwycić.

Obok wspomnianych atrakcji nie zabrakło występów zespołów folklorystycznych m.in. z gminy Zagnańsk, Ćmińska oraz Zajączkowa.

Lato w Mieście 2019