marzec

Dyskutowali nie tylko o projektach inwestycyjnych

23-03-2018

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Kielce były gospodarzem kolejnego spotkania Komitetu Sterującego i Rady Programowej Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego. Uczestniczyli w nim przedstawiciele wszystkich 12 gmin tworzących ten jeden z mniejszych obszarów funkcjonalnych w naszym kraju.
W trakcie spotkania poinformowano także o stanie prac nad aktualizacją „Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych KOF na lata 2014 – 2020” oraz podjęta została w tej sprawie stosowna uchwała.

Ważnym punktem spotkania była prezentacja Systemu Opiekuńczo – Ratunkowego, stanowiącego element wsparcia osób niesamodzielnych: starszych bądź niepełnosprawnych. W skrócie mówiąc to rozwiązanie informatyczne, opierające się o moduł sztucznej inteligencji, stanowiący system teleopieki, zapewniający bezpieczeństwo wspomnianym osobom. Prezentacji towarzyszyła również informacja na temat urządzeń, które przydatne są w systemie teleopieki nad osobami niesamodzielnymi.

Osobnym tematem była prezentacja i analiza porównawcza studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gmin tworzących obszar funkcjonalny.
Mówiono też o możliwościach wsparcia działań dedykowanych Zintegrowanym Inwestycjom Terytorialnym, które znajdą finansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.