marzec

Przed nami kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

26-03-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Kolejna, szósta już edycja Budżetu Obywatelskiego, przed nami. Od poniedziałku 16 kwietnia będzie można zgłaszać zadania, które zrealizowane zostaną w 2019 roku. Przypomnijmy, że na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego w budżecie miasta zarezerwowana została kwota 5 mln złotych z podziałem na zadania małe – do 150 tysięcy złotych i duże czyli te, których koszt przekracza 150 tysięcy.

Projekt zgłasza osoba na specjalnym formularzu. Musi ona zebrać co najmniej 15 mieszkańców miasta w wieku powyżej 16 lat, którzy złożą swój podpis na liczącej kilka stron liście poparcia.  Dokumenty te należy złożyć w urzędzie miasta przed 30 kwietnia. Potem do połowy maja na stronie internetowej zamieszczona zostanie lista projektów. Następnie Komisja dokona weryfikacji zgłoszonych zadań i skonsultuje je z wnioskodawcami celem korekty ewentualnych błędów. Publikacja listy projektów dopuszczonych do głosowania i listy zadań odrzuconych nastąpi do 13 września  br. Tu należy przypomnieć jeden z ważniejszych punktów regulaminu, mówiący o tym, że zgłaszane projekty muszą być realizowane na gruntach należących wyłącznie do miasta.

Głosowanie nad zadaniami dopuszczonymi do realizacji odbywać się będzie od piątku 14 września do poniedziałku 1 października. Ostateczną ich listę poznamy do 10 października br.

Lato w Mieście 2019