marzec

"Kielce - Raj dla dzieci" na Międzynarodowych Targach Turystyki GLOBalnie

26-03-2018

Stoisko „Kielce - Raj dla dzieci” podczas trzydniowych Międzynarodowych Targów Turystyki GLOBalnie cieszyło się ogromną popularnością. To przede wszystkim zasługa tancerzy Kieleckiego Teatru Tańca i animatorów z Centrum Nauki Leonardo Da Vinci z Podzamcza koło Chęcin.

Kielecki Teatr Tańca dwukrotnie zaprezentował się na scenie z kilkunastominutowym fragmentem widowiska tanecznego „Alicja w Krainie Czarów”. Barwnie przebranych tancerzy i piękne układy choreograficzne podziwiało kilkaset osób. Cały rodziny oklaskiwały Stonogę, Kwiaty i oczywiście Alicję. Spektakl „Alicja w Krainie Czarów” będzie można obejrzeć 1 czerwca - w Dzień Dziecka w amfiteatrze Kadzielnia. To jedna wielu wspaniałych atrakcji kulturalnych i turystycznych, które czekają na mieszkańców i turystów w Kielcach oraz w sąsiednich gminach w długi weekend czerwcowy (31 maja - 3 czerwca).

A czy nauka może być nudna?! Zdecydowanie nie... - udowodnili to animatorzy z Centrum Nauki Leonardo Da Vinci z Podzamcza koło Chęcin, którzy w naukowym show wyjaśniali dzieciom ciekawostki z astronomii, chemii, fizyki i biologii.

W konkursie na najlepsze stoisko 24. Międzynarodowych Targów Turystyki GLOBalnie zwyciężyła ekspozycja regionu świętokrzyskiego - jej częścią było między innymi stoisko „Kielce – Raj dla dzieci”.

Projekt „Kielce - Raj dla dzieci” jest realizowany wspólnie z gminami Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego, operatorami rodzinnych atrakcji turystycznych w Kielcach i gminach KOF oraz Regionalną Organizacją Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego i Oddziałem Świętokrzyskim PTTK w Kielcach.