marzec

Kielce oficjalnie gospodarzem Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej 2019

23-03-2018

Flagę  Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej przekazał prezydentowi Kielc - Wojciechowi  Lubawskiemu burmistrz węgierskiego miasta Veszprem - Gyula Porga. To symbol oficjalnego powierzenia stolicy regionu świętokrzyskiego roli gospodarza  przyszłorocznych obchodów tego święta.

Ceremonia odbyła się podczas gali stanowiącej punkt kulminacyjny Dnia Przyjaźni Węgiersko-Polskiej 2018. Uczestniczyli w niej: prezydent RP Andrzej Duda oraz prezydent Węgier Janos Ader z małżonkami. Decyzją Parlamentów Polski i Węgier obchody odbywają się naprzemiennie raz w mieście polskim, raz na Węgrzech.

W części artystycznej uroczystości wystąpiły chóry oraz orkiestra ze szkół polskich i węgierskich, które zaprezentowały efekty wspólnych projektów muzycznych. Publiczność nie szczędziła im braw.

Lato w Mieście 2019