marzec

Nowe pomysły studentów na zagospodarowanie przestrzeni miast

27-03-2018

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

„Rewitalizacja Wyspy Jaskółczej w Szczecinie”, czy „Centrum Badań Techniczno-Wojskowych zlokalizowane w Masłowie koło Kielc” - to między innymi projekty architektoniczne wyróżnione w konkursie prac dyplomowych  na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej. Do konkursu zostało zgłoszonych ponad 40 prac. Ważnym aspektem wyboru tych  nagrodzonych była kreatywność w poszukiwaniu nowych rozwiązań architektoniczno-urbanistycznych oraz ich praktyczne zastosowanie. Najlepsza praca - projekt przeobrażenia części naszego miasta, została nagrodzona przez prezydenta Kielc - Wojciecha Lubawskiego. Laureatka zaprezentowała pomysł na „Rewitalizację obiektów zlokalizowanych na terenach poprzemysłowych na przykładzie KZWM-SHL w Kielcach w aspekcie wielofunkcyjnego obszaru miejskiego”. Poza dyplomami oraz  nagrodami rzeczowymi, które otrzymali wyróżnieni, komisja wytypowała 2 prace, które wezmą udział w ogólnopolskim konkursie SARP o Doroczną Nagrodę Stowarzyszenia Architektów Polskich im. Zbyszka Zawistowskiego - Dyplom Roku 2018.

Lato w Mieście 2019