marzec

Spotkanie informacyjne dot. programu Interreg Europa

28-03-2018

Krajowy Punkt Kontaktowy Interreg Europa, Wydział Współpracy Transnarodowej i Międzyregionalnej w Katowicach  Departament Współpracy Terytorialnej Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju w dniu 18 kwietnia br. zaprasza  na spotkanie informacyjne poświęcone ostatniemu naborowi w programie Interreg Europa (7 maja - 22 czerwca 2018 roku).

Szczegółowe informacje są dostępne w załączonym programie, rejestracja: https://www.europasrodkowa.gov.pl/strony/spotkanie/.

Program Interreg Europa jest doskonałym narzędziem do inicjowania zmian oraz wprowadzania innowacji. W oparciu o wymianę doświadczeń i wiedzy z partnerami oraz ekspertami z UE-28, Norwegii i Szwajcarii mamy możliwość unowocześniania polskich instrumentów polityki (strategie rozwoju miast, gmin, plany społeczno-gospodarcze województw, strategie niskoemisyjne, regionalne i krajowe programy operacyjne itp.).

Tematyka programu obejmuje wzmacnianie badań naukowych, rozwój technologiczny i innowacje, zwiększanie konkurencyjności MŚP, wspieranie przejścia na gospodarkę niskoemisyjną we wszystkich sektorach oraz ochronę środowiska i promowanie efektywnego gospodarowania zasobami.

W spotkaniu weźmie udział dyrektor Sekretariatu Interreg Europa (Lille, Francja) – pan Erwin Siweris, który przedstawi główne założenia programu oraz omówi podstawowe zasady czwartego naboru wniosków. O tym, jakie wydatki można ponosić w projektach opowie przedstawiciel kontrolera pierwszego stopnia w Polsce (Centrum Projektów Europejskich). Pracownicy Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju (Krajowy Punkt Kontaktowy Interreg Europa) przedstawią wskazówki dla polskich wnioskodawców i poinformują o formach wsparcia, na jakie mogą liczyć instytucje przygotowujące projekty. Polscy partnerzy już realizowanych projektów, reprezentujący różne województwa, przedstawią konkretne osiągnięcia i plany związane ze współpracą międzynarodową w ramach Interreg Europa.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Organizatorzy nie pokrywają kosztów podróży i zakwaterowania. Zostanie zapewnione tłumaczenie symultaniczne.

Do udziału zapraszamy instytucje i władze publiczne szczebla centralnego, regionalnego i lokalnego, podmioty prawa publicznego (np. uczelnie, instytuty, agencje rozwoju, stowarzyszenia, fundacje, lokalne grupy działania itp.), prywatne podmioty non-profit z osobowością prawną (np. uczelnie prywatne, fundacje, izby, NGO itp.).

Lato w Mieście 2019