marzec

Zmiany w organizacji ruchu w związku z przebudową ul. Wapiennikowej

29-03-2018

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dnia 07.04.2018 r. (sobota) w związku z przebudową ul. Wapiennikowej wykonawca inwestycji - firma Strabag planuje wprowadzić następujące zmiany w organizacji ruchu:

- zamknięte dla ruchu kołowego zostaną wloty ul. Ściegiennego (od strony północnej i południowej) do skrzyżowania z ul. Wapiennikową i Husarską. Na skrzyżowaniu zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna. Przejazd w obu kierunkach będzie możliwy jedynie w ciągu ul. Wapiennikowej i Husarskiej.

- na skrzyżowaniu al. Legionów/Marmurowa/Husarska nastąpi zmiana pierwszeństwa przejazdu. Ul. Marmurowa będzie drogą podporządkowaną. Pierwszeństwo przejazdu zostanie ustanowione w ciągu ulic al. Legionów - ul. Husarska.

- zamknięty dla ruchu kołowego zostanie wlot ul. Chodkiewicza do ul. Husarskiej. Dojazd do ul. Chodkiewicza odbywał się będzie poprzez ul. Sobieskiego - Wybraniecką.

- zamknięty dla ruchu kołowego zostanie wlot ul. E. Plater do ulicy Wapiennikowej oraz skrzyżowanie ul. E. Plater i ul. Starowapiennikowej. Dojazd od ul. E. Plater odbywał się będzie poprzez ul. Prusa.

- zamknięty dla ruchu kołowego zostanie odcinek ul. Czachowskiego pomiędzy ul. Wapiennikową i Starowapiennikową.

- wjazdy na odcinki ul. Skalistej i Czachowskiego po północnej stronie ul. Wapiennikowej zostaną zawężone do 3 metrów.

Tranzyt

Dotychczasowy tranzyt dla pojazdów powyżej 3,5 t. biegnący ulicami Krakowską - Ściegiennego - Wapiennikową - al. Popiełuszki zostanie poprowadzony ulicami Krakowską - Armii Krajowej - Żelazną - Zagnańską - Jesionową - Świętokrzyską - al. Solidarności - Źródłową - Tarnowską - al. Popiełuszki.

Powyższe zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą około trzy miesiące.

Schemat organizacji ruchu - zobacz