Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

marzec

Od marca śmieci po nowemu

01-03-2018

Od 1 marca w Kielcach wprowadzony zostanie system segregowania odpadów na 5 frakcji. Do tej pory do pojemnika lub worka zielonego wrzucaliśmy szkło, do żółtego metale i  tworzywa sztuczne, do brązowego - odpady ulegające biodegradacji, zaś do czarnego - odpady zmieszane. Teraz mieszkańcy segregować będą również papier, który ma trafiać do pojemników, bądź worków niebieskich.

 

Do końca marca pracownicy kieleckiego ENERIS Surowce ustawią około 2 tysięcy nowych, niebieskich pojemników do osiedlowych altan oraz do firm. Do czasu ich dostarczenia, mieszkańcy są proszeni o przestrzeganie dotychczasowych zasad, to jest wrzucanie papieru do pojemnika żółtego. Z uwagi na dodanie kolejnej frakcji odpadów segregowanych, zmienią się nieznacznie terminy ich odbioru - nowe harmonogramy wchodzą w życie od 1 marca. To, kiedy przyjedzie śmieciarka, można sprawdzić wchodząc na stronę internetową Urzędu Miasta Kielce (www.um.kielce.pl/harmonogram-wywozu-odpadow/) bądź stronę ENERIS Surowce (www.grupa-eneris.pl/kielce).

 

Nowe harmonogramy odbioru zostały już dostarczone wraz z pakietem worków do 95% mieszkańców domów jednorodzinnych. Każdy właściciel posesji otrzymał roczny limit worków plus 40 na zapas. W przypadku, gdy ten zapas okaże się niewystarczający, po dodatkowe worki można zgłosić się do biura ENERIS Surowce, przy ulicy Zagnańskiej 232a.

 

Przypomnijmy, że dotychczasowe zasady dotyczące zbiórki odpadów pozostają bez zmian. Mieszkańcy domów jednorodzinnych, tak jak było do tej pory, będą dysponować pojemnikiem na odpady zmieszane i workami na odpady selektywne w obecnej kolorystyce (szkło - worek zielony, plastik i metal - żółty, bioodpady - brązowy). Na osiedlach odpady w dalszym ciągu będą segregowane do pojemników, których kolorystyka także pozostaje bez zmian. Co ważne, zmiana w systemie segregacji nie wpłynie na cenę za odbiór odpadów - stawki pozostaną na dotychczasowym poziomie (9 zł 50 gr miesięcznie od osoby za odpady segregowane i 12 zł za niesegregowane). Mieszkańcy nie muszą także wypełniać nowych deklaracji. Do ich uzupełnienia do 1 marca byli zobowiązani jedynie właściciele firm.


Informacje: Wydział Usług Komunalnych i Zarzadzania Środowiskiem UM Kielce
ul. Strycharska 6
tel. interwencyjny ds. związanych ze składaniem deklaracji oraz odbiorem odpadów:
41 36 76 664, 41 36 76 658, ponadto numery 41 36 76 609, -655, -656

 

Pod linkiem www.grupa-eneris.pl/kielce znajdują się aktualizowane na bieżąco odpowiedzi na najczęstsze pytania mieszkańców.

 

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności