marzec

Przedstawiciele ukraińskiej Wiinnicy z wizytą w Kielcach

02-03-2018

W dniach  28 lutego - 1 marca przedstawiciele partnerskiego miasta Kielc – Winnicy, odwiedzili targi m.in. Green City Expo, Enex i Ekotech, które odbywały się w Targach Kielce.

Podczas targów EKOTECH zaprezentowane zostały firmy zajmujące się szeroko rozumianą działalnością w obszarze ochrony środowiska i gospodarki odpadami. Zakres branżowy wystawy obejmowł nie tylko odzysk, unieszkodliwianie, segregację i transport odpadów, ale także m.in. wspomaganie gospodarki odpadami, czyli badania, analizy, projektowanie i realizację inwestycji. Na zwiedzających targi czekali również przedstawiciele firm trudniących się m.in. produkcją i dystrybucją wyrobów dla gospodarki odpadowej, czy systemów i urządzeń do oczyszczania ścieków przemysłowych i komunalnych.

Program pobytu gości z Winnicy uwzględniał też spotkania z pracownikami Wydziału Usług Komunalnych i Zarządzania Środowiskiem kieleckiego ratusza. Goście zapoznali się m.in. z najważniejszymi inwestycjami ostatnich kilku lat w obszarze zieleni miejskiej. Kolejnym ważnym punktem w programie wizyty było spotkanie w Rejonowym Przedsiębiorstwie Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach. Goście zwiedzili obiekty (m.in. szklarnie) przy ul. Sandomierskiej, uczestniczyli w rozmowach na temat zieleni oraz zagospodarowania przestrzeni publicznych w Kielcach i Winnicy. Reprezentanci Winnicy zaprosili kielczan do swojego miasta.

W tym roku obchodzimy 60-lecie współpracy regionów kieleckiego i winnickiego. Partnerstwo naszych miast stawiane jest jako przykład wzorowej współpracy samorządów z Polski i Ukrainy.