marzec

Radio Kielce po metamorfozie

05-03-2018

Wiele osób odwiedziło w miniony weekend siedzibę Polskiego Radia Kielce. Wnętrza budynku przy ulicy Radiowej 4 przeszły gruntowny remont, pierwszy na taką skalę od 1974 roku, czyli od momentu kiedy Radio przeniosło się do obecnej siedziby. Odnowione studia emisyjne i Studio Gram mogli zobaczyć zaproszeni goście, ale także słuchacze podczas zorganizowanego z tej okazji Dnia Otwartego.

Zmiany były konieczne, bowiem zmienił się sposób przygotowywania programu. Radiowcy już nie wykorzystują do nagrań magnetofonów, nie potrzebują też ani płyt, ani taśm. - Technologia znacznie się zmieniła i wszystko wgrywane jest do programu cyfrowo, dlatego zmieniła się infrastruktura radia - podkreślił Janusz Knap prezes zarządu Polskiego Radia Kielce.

Chodziło o to, aby do tych nowych czasów radiową technologię dostosować. To wymagało przygotowania odpowiednich pomieszczeń. Jednym z nich jest newsroom. Wcześniej było to kilka małych pomieszczeń. Teraz reporterzy pracują w jednej wspólnej, zaaranżowanej przestrzeni. Tego miejsca nie mogli pominąć prezesi wszystkich oddziałów Polskiego Radia, który odwiedzili siedzibę kieleckiego ośrodka. - Jest ślicznie - podkreśliła Jolanta Kuligowska-Roszak prezes zarządu Polskiego Radia PiK z Bydgoszczy.

Kielecka rozgłośnia wzbogaciła się podczas remontu o nowy sprzęt, położono 120 km kabli, zainstalowano generator, który mógłby zasilić jednocześnie 40 mieszkań. Remont wykonano także w studiach nagraniowych i emisyjnych, co znacznie poprawiło ich akustykę. - Jestem pod wrażeniem - podsumował po zwiedzaniu obiektu Andrzej Sygut zastępca prezydenta Kielc.

Na dobry początek pracy w tak odnowionej siedzibie, w Studiu Gram Radia Kielce, które także przeszło metamorfozę, koncert dała Aga Dyk.

Więcej - dziś w ITV Kielce