Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

marzec

Pobiegli dla uczczenia Żołnierzy Wyklętych

05-03-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

 

Szósta edycja Biegu Tropem Wilczym. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych - imprezy organizowanej przez Fundację Wolność i Demokracja oraz Urząd Miasta Kielce, zgromadziła zarówno zawodowców, jak i tych, którzy uprawiają tę dyscyplinę sportu po prostu dla przyjemności. Do wyboru były dwa dystanse: na 10 km i 1963 m. Najzagorzalszym amatorom biegania kilka kresek na minusie nie przeszkodziło w starcie.


Trasa rodzinnego happeningu, którego długość - 1963 metry, odnosi się do daty pojmania i śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego - Józefa Franczaka ps. Lalek, poprowadzona została alejkami Parku Miejskiego i ulicą Paderewskiego.  Uczestnicy biegli z podobiznami Żołnierzy Wyklętych na piersiach, niektóry także z biało-czerwonymi flagami. Na metę pierwszy dotarł Adam Kędziora z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego, który w Biegu Tropem Wilczym startował po raz drugi. W grupie pań najszybsza na tym dystansie była Wiktoria Bielecka, również z KKL.


Bieg Główny na 10 km, który prowadzony jest co roku ulicami miasta, to propozycja, z której skorzystało wielu zawodowców i biegaczy amatorów. Z placu przed muszlą koncertową w Parku Miejskim, biegli m.in. Solną, Paderewskiego, Żytnią, Sienkiewicza, przez Plac Wolności, ulicami Głowackiego, Prostą, Gagarina do Skweru im. Szarych Szeregów i dalej do mety znów w Parku Miejskim. Na każdego uczestnika czekał tu pamiątkowy medal. Pierwszym krążkiem na tej trasie został udekorowany Dawid Kubiec z Juventy Kobex Starachowice, który 10 km pokonał w ciągu 32 minut i 20 sekund. W kieleckim biegu startował po raz trzeci, pierwszy raz z takim sukcesem. Wśród pań najszybsza była Sabina Jarząbek z KKL. Trasę pokonała w 37 minut i 32 sekundy. To jej życiowy rekord.


Idea biegu "Tropem Wilczym" powstała w roku 2013. Jej celem jest  promocja biegania oraz uczczenie pamięci bohaterów drugiej konspiracji lat 1944-1963 - Żołnierzy Wyklętych. Corocznie, na co raz większą skalę, bieg odbywa się w wielu miastach Polski i świata.

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności