marzec

VI edycja "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych"

01-03-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Fundacja Wolność i Demokracja oraz Urząd Miasta Kielce zapraszają na szóstą edycję Biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”,  która odbędzie się w dniu 4 marca br.

Bieg honorowy na dystansie 1963 m -  start godzina 12.00

Jest to rodzinny happening, którego długość odnosi się do daty pojmania i śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego - Józefa Franczaka ps. Lalek. Trasa poprowadzona zostanie głownie alejkami Parku Miejskiego i ulicą Paderewskiego.

Bieg Główny na 10 km - start godz. 12.00 -  to normalne zawody biegowe, poprowadzone ulicami miasta. Idealne dla zawodowców i biegaczy amatorów.

Punkt startu i mety na wszystkich dystansach zlokalizowany na terenie Parku Miejskiego im. Stanisława Staszica w Kielcach (plac przed muszlą koncertową). Biuro Zawodów - Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej ul. Zamkowa 3.

Ideą projektu biegowo–edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 - 1963 w obrębie przedwojennych.

Bieg organizowany w Kielcach odbędzie się na dwóch dystansach - rodzinnym długości 1963m (dystans nawiązuje symbolicznie do roku śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych – Józefa Franczaka ps. Lalek) oraz na dystansie 10 km. Opis tras biegów znajduję się w regulaminie.

Idea biegu "Tropem Wilczym" powstała w roku 2013 i ma na celu   promocję biegania jako sposobu troski o dobra kondycję fizyczną oraz uczczenie pamięci bohaterów drugiej konspiracji lat 1944-1963 - Żołnierzy Wyklętych. Corocznie, na co raz większą skalę, bieg odbywa się w wielu miastach Polski i świata.

Zapisy na biegi prowadzone będą na stronie  www.siebiega.com oraz www.um.kielce.pl

Zapraszamy!