marzec

Alicja w Krainie Czarów na Kadzielni - widowisko taneczne roku na Kadzielni

06-03-2018

Dzień Dziecka będzie w tym roku obchodzony w Kielcach z wyjątkowym rozmachem. W najpiękniejszym w Polsce amfiteatrze Kadzielnia zostanie tego dnia wystawiona „Alicja w Krainie Czarów” Kieleckiego Teatru Tańca (1 czerwca 2018,  godz. 19.30).

Widowisko  w choreografii Elżbiety i Grzegorza Pańtaków, które do tej pory obejrzało ponad 24 tysiące widzów, zostanie przeniesione na wielką scenę na powietrzu. To wielkie wyzwanie dla zespołu, ale też ogromna atrakcja dla widzów, nawet tych, którzy „Alicję” już obejrzeli na Dużej Scenie KTT. Pojawią się nowe postaci, jak motyle dzieci czy kolejne stonogi.

Widowiskowa opowieść będzie poszerzona o wieloosobowe sceny zbiorowe. Pojawią się akrobaci, a żonglerka ogniem oraz inne efekty inscenizacyjne, wprowadzą widzów w magiczną podróż po czarujących krainach. W spektaklu wystąpi ponad 80 artystów, ubranych w ok. 500 kostiumów. Przestrzeń Amfiteatru Kadzielnia, podczas realizowanego widowiska bogata będzie w niespodzianki dla najmłodszych, w postaci występów kataryniarzy, klownów, czy szczudlarzy. Na miłośników tytułowej bohaterki spektaklu czekać będą różnorodne gadżety, przygotowane specjalnie na tę okazję. Będzie je można nabyć w sklepikach rozmieszczonych na terenie Amfiteatru.

„Alicja w Krainie Czarów” w amfiteatrze Kadzielnia jest jednym z elementów zaplanowanej na wiele lat kampanii promocyjnej „Kielce - raj dla dzieci”. To okazja i zachęta dla rodzin z dziećmi do zaplanowania pobytu w naszym mieście oraz promowania  najciekawszych atrakcji znajdujących się na terenie Kielce i gmin wchodzących w skład Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego.

Inaugurację produktu zaplanowano na pierwszy weekend czerwca. W dniach 31 maja - 3 czerwca w centrum Kielc odbędzie się szereg wydarzeń dla dzieci, m.in. koncert zespołu MAŁE TGD, teatry uliczne, warsztaty artystyczne, pokazy oraz quest rodzinny.

Więcej jutro w Internetowej Telewizji Kielce.