marzec

Podsumowali miniony rok sportowy w mieście

06-03-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

219 zawodników, 40 trenerów i 10 najlepszych klubów w naszym mieście uhonorowano podczas gali podsumowującej miniony rok w kieleckim sporcie. W ten sposób docenione zostały osoby i instytucje, które promują miasto poprzez sport i przyczyniły się do przyznania Kielcom w 2017 roku tytułu Europejskiego Miasta Sportu. Uroczystość, którą uświetnił występ artystów z Kieleckiego Teatru Tańca odbyła się w Kieleckim Centrum Kultury.

W grupie nagrodzonych zawodników znaleźli się m.in. szczypiorniści PGE Vive Kielce, którzy w poprzednim roku do tytułu Mistrza Polski dorzucili kolejny sukces, zdobywając Puchar Polski i występując w 1/8 Ligi Mistrzów EHF.
Za sukcesy w I lidze i awans do PGNiG Superligi kobiecej piłki ręcznej miasto doceniło 19 zawodniczek drużyny Korony Handball. Kielczanki debiutują w najwyższej klasie rozgrywkowej i za cel w sezonie 2017/18 stawiają utrzymanie w lidze.

W gronie 40 nagrodzonych trenerów z różnych dyscyplin sportu (w tym trójboju siłowego, lekkiej atletyki, judo, sportów motorowych, pływania, tańca sportowego, sportu niepełnosprawnych czy jeździectwa i piłki ręcznej mężczyzn) znalazł się Tomasz Popowicz. W ten sposób dostrzeżona została jego dotychczasowa praca ze szczypiornistkami Korony Handball.

Rozstrzygnięto również współzawodnictwo w Systemie Sportu Młodzieżowego. W ręce przedstawicieli i prezesów 10 najlepszych klubów powędrowały pamiątkowe statuetki. W tej kategorii zwyciężył Kielecki Klub Bokserski „RUSHH”, który pokonał PGE Vive Kielce i Koronę Handball. Zdaniem wiceprezesa klubu Grzegorza Nowaczka, to sygnał, że ta dyscyplina sportu zaczyna w regionie odgrywać coraz większą rolę.
Wszystkim nagrodzonym zawodnikom, trenerom i przedstawicielom najlepszych klubów sportowych składamy serdeczne gratulacje!