marzec

Jubileusz PTTK i wizyta studyjna touroperatorów

06-03-2018

Jubileusz 110-lecia istnienia świętuje w tym roku PTK-PTTK w Kielcach. Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach jest najstarszą organizacją turystyczną w naszym regionie. Skupia w swych strukturach regionalistów i krajoznawców, aktywnie promujących miasto i województwo. W ramach przygotowanego programu obchodów organizacja zamierza nie tylko podkreślić wieloletnią tradycję PTTK, ale również przedstawić Kielce, jako miejsce przyjazne i świetnie przygotowane dla turystów.

W związku z tym zaplanowano wizytę studyjną touroperatorów z województw ościennych. W dniach 10-11 marca 2018 r. we współpracy z Urzędem Miasta Kielce organizowana jest wizyta przedstawicieli województw: śląskiego, małopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego i lubelskiego. Jej uczestnicy poznają współczesne oblicze Kielc wraz z bazą hotelową, gastronomiczną, zabytkami i nowymi atrakcjami turystycznymi. Będą mieli okazję spacerować Wzgórzem Zamkowym, gdzie znajduje się kielecka Katedra oraz Pałac Biskupów Krakowskich, poznają Energetyczne Centrum Nauki, gdzie nauka i eksperymenty to czysta przyjemność. W programie nie może zabraknąć również rezerwatu geologicznego Kadzielnia wraz z najpiękniej położonym w Polsce amfiteatrem. Goście zwiedzą również Muzeum Zabawy i Zabawek, powędrują ścieżkami rezerwatu krajobrazowego Karczówka, wybiorą się w podróż do wnętrza ziemi w Centrum Goedukacji - Geopark.