marzec

Naukowa moc języka w ECN - XXVI Tydzień Kultury Języka

06-03-2018

Sztuka przemawiania, pierwsza pomoc Cecylki Knedelek, konkursy z nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Wydawnictwo „Jedność”. Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego przygotowało moc atrakcji z okazji XXVI Tygodnia Kultury Języka w województwie świętokrzyskim.

TKJ jest co rocznym wydarzeniem organizowanym przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach i w tym roku odbędzie się w terminie 5-10 marca. Tegoroczne hasło to „Oracja i czytelnictwo zawsze w modzie”. W akcji biorą udział instytucje z całego Świętokrzyskiego. Celem projektu jest m.in. budowanie świadomości dotyczącej roli języka w życiu osobistym, zawodowym oraz społecznym, propagowanie kultury języka w różnych sytuacjach życiowych oraz kształtowanie estetyki i formy wypowiedzi w sytuacjach codziennych i publicznych.

Tydzień Kultury Języka w Energetycznym Centrum Nauki KPT odbędzie się 8 i 10 marca.

CZWARTEK, 8.03.2018 r., godz. 08.30, 10.30, 12.30

Dźwięk w roli głównej, czyli sztuka przemawiania

Na warsztatach uczestnicy będą zastanawiać się czy warto czytać książki w dobie telewizji i Internetu. Dowiedzą się, czy regularne czytanie może mieć wpływ na nasze wypowiedzi. - Połączymy naukę o języku z nauką o przyrodzie, wykonując doświadczenia fizyczne wyjaśniające, czym jest dźwięk, gdzie i jak powstaje oraz czy możemy go zobaczyć. Poza tym wskażemy najważniejsze cechy dobrego wystąpienia publicznego, popracujemy nad artykulacją, znajdziemy sposób na tremę, ale przede wszystkim poznamy możliwości naszego głosu i granice naszej wyobraźni - zapowiada Karolina Cieślik z ECN. Bilet w cenie 15 zł/os. obejmuje udział w warsztatach oraz zwiedzaniu wystawy. Bilety dostępne są przez stronę bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Grupy obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod nr 41 278 72 50 (w godzinach pracy Centrum).

SOBOTA, 10.03.2018 r., godz. 13.00, 14.00

Pierwsza pomoc Cecylki Knedelek  - warsztaty literacko-lekarsko-plastyczne dla dzieci z panią Joanną Krzyżanek

Co zrobić w sytuacji, gdy ktoś się skaleczy? Jaki numer należy wybrać, gdy wydarzy się coś złego? Jak zachować się, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy? - Odpowiedzi na te pytania będą mogli uzyskać uczestnicy wyjątkowych warsztatów z panią Joanną Krzyżanek, autorką zabawnych i mądrych opowieści dla dzieci, których bohaterką jest Cecylka Knedelek. Wydarzenie to organizujemy we współpracy z Wydawnictwem Jedność - wymienia Karolina Cieślik i zdradza, że na gości warsztatów czekać będą konkursy z nagrodami książkowymi ufundowanymi przez „Jedność”. Bilet w cenie 4 zł/os. obejmuje udział w warsztatach. Bilety dostępne przez stronę bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Grupy obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod nr 41 278 72 50 (w godzinach pracy Centrum). Wszelkie informacje pod nr 41 278 72 50 (w godzinach pracy Centrum).

Dokładny program Tygodnia Kultury Języka jest dostępny na stronie internetowej www.scdn.pl.