marzec

Activated City - nowy międzynarodowy projekt Instytutu Dizajnu w Kielcach

07-03-2018

Projekt pod nazwą Activated City to nowy pomysł, promujący polski design za granicą. Realizowany jest przez Instytut Dizajnu w Kielcach we współpracy z Wydziałem Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Instytutem Adama Mickiewicza oraz School of Design and Crafts at the University of Göthenburg w Szwecji. Uczelnia Högskolan för design och konsthantverk z Göteborga, jako jedyna na świecie, w swojej ofercie nauczania ma kierunek poświęcony dizajnowi dla dzieci - Child Culture Design.

Współpraca opiera się na 40 - osobowym zespole, składającym się ze studentów oraz wykładowców ASP w Warszawie i HDK z Göteborga, posiadających bogatą wiedzę i duże doświadczenie w realizacji projektów adresowanych do  najmłodszych odbiorców. Studenci, pod okiem projektantów i wykładowców akademickich, będą realizowali niestandardowe działania służące wzbogaceniu aktywności w przestrzeni publicznej Kielc oraz zaproponowaniu ciekawych rozwiązań i pomysłów. Realizowane projekty bezpośrednio będą odnosić się do obszaru Wzgórza Zamkowego,  ale jest możliwość wdrożenia ich także na przykład przez Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach.