marzec

Kielce potęgą w dziedzinie poradnictwa zawodowego

16-03-2018

Aż jedna trzecia nagród za realizację akcji Ogólnopolski Tydzień Kariery przyjedzie do Kielc. Zgodnie z ogłoszoną 15 marca 2018 roku decyzją jury, powołanego przez Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej, laury otrzymały: Miejski, Powiatowy i Wojewódzki Urząd Pracy. Dla MUP jest to już siódme wyróżnienie, co czyni z niego jedną z najczęściej nagradzanych za wkład w rozwój poradnictwa zawodowego instytucji w Polsce.

Ubiegłoroczny IX Ogólnopolski Tydzień Kariery odbywał się w całym kraju w dniach od 16 do 22 października pod hasłem: „Ja na rynku pracy - moje talenty i moje kompetencje”. Celem tej akcji jest propagowanie świadomego wyboru ścieżki kariery i promocja usługi poradnictwa zawodowego. Zainicjowało ją w 2009 roku Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. Patronat nad nią sprawują od początku ministrowie właściwi dla spraw edukacji i pracy.

W ubiegłym roku kielczanie mogli brać udział w warsztatach doradczych, targach pracy, zajęciach i konsultacjach online, panelach dyskusyjnych i pokazach filmowych.

Więcej informacji na temat OTK w Polsce można znaleźć na stronie internetowej: http://otk.sdsiz.com.pl/,  o działaniach MUP: http://mup.kielce.pl/OTK/

Pełna  lista nagrodzonych i wyróżnionych placówek

Lato w Mieście 2019