Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook Fundusze Europejskie BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym RSS Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

sierpień

Kielce otrzymały Odznakę Honorową Rady Europy

31-08-2018

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski odebrał dziś  Odznakę Honorową Rady Europy przyznaną naszemu miastu przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy w Strasburgu.


Odznakę przekazał Wojciech Bakun – Poseł na Sejm RP, przedstawiciel Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy a świadkami wydarzenia byli reprezentanci zaprzyjaźnionych z naszym miastem samorządów z ukraińskiej Winnicy, węgierskiego Budapeszt – Czepel, niemieckiej Gothy oraz chińskich miast Taizhou i Yuyao. Uroczystość w Pałacu Biskupów Krakowskich rozpoczęła trzydniowe Międzynarodowe Spotkanie Miast Partnerskich.

 

 

- To historyczny dzień dla Kielc – powiedział po otrzymaniu nagrody Prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Niezwykle ważne wydarzenie, które może przerodzić się w konkretne efekty dla naszego miasta. Politycy europejscy zauważyli nasze działania i je docenili. To powód do dumy dla nas kielczan, obywateli Europy.

 

- Ta nagroda, jak i poprzednie dwie udowadniają, że Kielce są otwarte na integrację europejską, ale nie tylko, bo przecież współpracują też m.in. z miastami chińskimi. Szczególnie cenne jest budowanie relacji pomiędzy młodzieżą z różnych krajów, wymiana doświadczeń między szkołami i uczelniami – powiedział  Wojciech Bakun – przedstawiciel Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

 

Odznaka Honorowa Rady Europy została przyznana przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy w Strasburgu. W tym roku Kielce, jako jedyne miasto spośród polskich kandydatów, otrzymało tę zaszczytną nagrodę. Poza Kielcami nagrodzonych zostało tylko 6 europejskich miast z Niemiec, Francji, Włoch, Ukrainy i Litwy. Wyróżnienie jest efektem wieloletniej owocnej pracy Urzędu Miasta Kielce oraz innych podmiotów i instytucji z naszego miasta na rzecz krzewienia wartości europejskich, idei tolerancji i braterstwa. Odznaka Honorowa przyznawana jest miastom wyróżniającym się spośród innych swoim zaangażowaniem na rzecz Europy, działalnością twinningową, wymianą w sferach edukacji, kultury i sportu.

 

Kielce w poprzednich latach zdobyły już Dyplom Europejski oraz Flagę Honorową. Te dwa wyróżnienia i dzisiejsze upoważniają do ubiegania się o Nagrodę Główną Rady Europy.

 

Podczas uroczystości goście podpisali także  „Deklarację o współpracy i szerzeniu idei partnerstwa miast”.
 

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności