sierpień

Rusza jedna z największych inwestycji drogowych

06-08-2018

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Będzie jedną z najważniejszych i największych inwestycji drogowych realizowanych w mieście w ciągu kilku ostatnich lat. Pozwoli lepiej skomunikować północną część miasta, tę która dzięki prowadzonym przez Kielecki Park Technologiczny inwestycjom dynamicznie się rozwija. Chodzi o budowę przedłużenia ulicy Olszewskiego w kierunku północnym oraz wiaduktu nad torami.

Kluczowym elementem całej inwestycji, umożliwiającym skomunikowanie tej części miasta z ulicami Zagnańską i Witosa będzie wiadukt poprowadzony nad torami linii kolejowej nr 8. Realizacja tego przedsięwzięcia będzie bardzo skomplikowana i dość trudna, bo budowa prowadzona będzie bez wyłączenia ruchu kolejowego. Poza tym wiadukt będzie największym tego typu obiektem inżynierskim w naszym mieście, liczącym około 200 metrów długosci.

Całe przedsięwzięcie realizowane jest w ramach 85% dofinansowania z Unii Europejskiej w ramach programu Polska Wschodnia, projektu pn. „Rozwój komunikacji publicznej w Kielcach”. Koszt to około 30 mln złotych, z czego 24 mln to koszt samych robót budowlanych.

lo