sierpień

12. Świętokrzyski Zlot Motocykli SHL i Pojazdów Zabytkowych

17-08-2018

12. Świętokrzyski Zlot Motocykli SHL i Pojazdów Zabytkowych odbędzie się już w ten weekend. Do Kielc i okolic zjadą posiadacze SHL-ek, ale nie tylko, organizatorzy zapraszają również właścicieli motorowerów, skuterów, motocykli innych marek oraz wszystkich miłośników motoryzacji. W sobotę (18.08) przygotowane atrakcje odbędą się w okolicach kieleckiego Rynku. Na godzinę 10:20 zaplanowano rejestrację uczestników (Rynek), następnie w Muzeum Historii Kielc odbędzie się prezentacja dziejów kultowego motocykla pod nazwą  -  „SHL - duma polskiej motoryzacji” (spotkanie jest bezpłatne). O godzinie 14:00 odbędzie się otwarcie zlotu z mini-koncertem zespołu ROOBICON, następnie zaplanowano konkurs elegancji pojazdów i ich właścicieli, zwiedzanie wystawy „Historia motoryzacji w miniaturze”, 80, urodziny SHL-ki, a na koniec przejazd ulicami Kielc. Wydarzenia w ramach tej imprezy odbędą się także w niedzielę (19.08) w Parku Etnograficznym w Tokarni. Patronat nad tym przdsięwzięciem objął m.in. prezydent Kielc Wojciech Lubawski.