styczeń

Informacja w sprawie kwalifikacji wojskowej w 2018 roku

31-01-2018

Wydział Spraw Obywatelskich i Działalności Gospodarczej UM Kielce informuje, że zgodnie z zarządzeniem Wojewody Świętokrzyskiego Nr 144/2017 Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 29 grudnia 2017 roku w sprawie powołania komisji lekarskich oraz ustalenia wojewódzkiego planu przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej 2018 r. na terenie województwa świętokrzyskiego od dnia 5 lutego do dnia 21 marca 2018 r.  na terenie miasta Kielce przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa.

Powiatowa Komisja Lekarska Nr 1 w Kielcach badająca osoby zameldowane na pobyt stały lub czasowy na terenie miasta Kielce będzie miała siedzibę w dawnym budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 14 przy ul. Jana Nowaka - Jeziorańskiego 53 w Kielcach.

Obowiązek stawiennictwa do kwalifikacji wojskowej obejmuje mężczyzn urodzonych w 1999 roku i starszych, którzy do tej pory nie dopełnili obowiązku zgłoszenia się do kwalifikacji wojskowej. Ponadto, do kwalifikacji mogą zostać wezwane osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej.

Osoby, które po raz pierwszy zostaną wezwane do kwalifikacji wojskowej winny zabrać  ze sobą: dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość, dokumentację medyczną, (jeżeli taką posiadają) oraz aktualną fotografię o wymiarach 3 x 4 cm bez nakrycia głowy.

Jeżeli osoba z ważnych przyczyn nie może stawić się do kwalifikacji wojskowej w określonym w wezwaniu terminie i miejscu, jest obowiązana  do zawiadomienia o tym fakcie telefonicznie - 41 36 76 582 lub 41 36 76 599.  Powinna tego dokonać najpóźniej w dniu, w którym była zobowiązana do stawienia się do kwalifikacji i podać przyczyny, które nie pozwalają jej na stawienie się w tym terminie. Wówczas zostanie wyznaczony nowy termin stawienia się do kwalifikacji wojskowej.