styczeń

Sprzęt dla Ochotniczych Straży Pożarnych

31-01-2018

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Sprzęt i środki ratujące życie oraz zdrowie trafiły do trzech jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zakupy udało się zrealizować dzięki akcji Radia Kielce "Choinka pod choinkę".

Podczas organizowanej w grudniu ubiegłego roku 15. edycji akcji - w drodze licytacji zebrano blisko 20 tys. zł za pięć bożonarodzeniowych, pięknie udekorowanych drzewek, które kupili ludzie wielkiego serca. W tym roku fundatorami byli  biskupi z trzech diecezji naszego regionu: kieleckiej, radomskiej i sandomierskiej oraz oblaci ze Świętego Krzyża. Jedno z drzewek przystroili też własnoręcznie ozdobionymi bombkami dziennikarze Radia Kielce.

Podczas dzisiejszego uroczystego podsumowania akcji w siedzibie Radia Kielce dary otrzymały: Ochotnicza Straż Pożarna Zajączków z diecezji kieleckiej (pompa pływająca oraz ubranie specjalistyczne), OSP Lipowe Pole z diecezji radomskiej (dwie pilarki, a także ubranie specjalistyczne) oraz OSP Klimontów z diecezji sandomierskiej (zestaw do ratownictwa wysokościowego oraz kaski).

Podziękowania ze strony organizatora trafiły na ręce tych, którzy choinki ofiarowali, tych, którzy je zakupili oraz Caritas Diecezji Kieleckiej - partnera akcji.