wrzesień

Mini boiska na kieleckich osiedlach

21-09-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Dobiega końca budowa pięciu mini boisk z nawierzchnią poliuretanową. Dwa z nich wyposażone zostaną także w place zabaw dla maluchów. Wkrótce na pięciu kieleckich osiedlach powstaną mini - boiska ze sztuczną nawierzchnią. Przy dwóch z nich pojawią się także place zabaw dla małych dzieci, wyposażone m.in. w zjeżdżalnie i inne urządzenia. Wszystkie wspomniane inwestycje realizowane są na zlecenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Mini -  boiska z nawierzchnią poliuretanową służyć będą przede wszystkim dzieciom w przedziale wiekowym od 7 do 10 lat. Place zabaw pozwolą na aktywne i bezpieczne spędzanie czasu przez pociechy pod opieką dorosłych. To także finalizacja wielu postulatów mieszkańców osiedli mieszkaniowych i ich administracji.

Obiekty, których budowa jest praktycznie na ukończeniu, po odbiorach technicznych zostaną przekazane administracji osiedli lub spółdzielni mieszkaniowych. To pozwoli ustalić gospodarza dbającego o właściwy stan boisk i placów zabaw.

Nowe obiekty powstaną m.in. na Barwinku, Podkarczówce, Ślichowicach czy przy ul. Chęcińskiej. Koszt realizacji wszystkich pięciu obiektów wyniesie nieco ponad 1,6 mln złotych, a ich budowa powinna zakończyć się do 30 września.