wrzesień

Stypendia dla studentów z Winnicy na Ukrainie

24-09-2018

Wydział Edukacji, Profilaktyki i Pożytku Publicznego Urzędu Miasta Kielce informuje o zbliżającym się naborze wniosków o przyznanie stypendium Miasta Kielce na rok akademicki 2018/2019 dla studentów jednolitych studiów stacjonarnych, studiów stacjonarnych pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia realizowanych na uczelni wyższej w Kielcach, będących absolwentami szkół średnich i wyższych z miasta partnerskiego Kielc - Winnicy na Ukrainie.

Prawo do ubiegania się o stypendium przysługuje studentom, którzy spełniają łącznie następujące kryteria:

a) posiadają status studenta jednolitych studiów stacjonarnych, studiów stacjonarnych pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia realizowanych na uczelni wyższej w Kielcach,

b) są absolwentami szkoły średniej lub wyższej w Winnicy na Ukrainie,

c) w terminie określonym regulaminem uczelni zaliczyli dany rok studiów poprzedzający rok złożenia wniosku o przyznanie stypendium (nie dotyczy studentów pierwszego roku studiów),

d) nie przebywają na urlopie, którym mowa w art. 172 ust. 1 ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym, z wyjątkiem urlopów naukowych i w ramach stypendiów zagranicznych.

Wnioski o przyznanie stypendium należy składać osobiście w sekretariacie Wydziału Edukacji, Profilaktyki i Pożytku Publicznego Urzędu Miasta Kielce, ul. Strycharska 6 w terminie1-15 października 2018 r. lub przesyłką pocztową na adres Urząd Miasta Kielce, ul. Rynek 1.

Do wniosku o przyznanie stypendium należy dołączyć:

• świadectwo potwierdzające ukończenie szkoły średniej lub wyższej mającej swoją siedzibę w Winnicy na Ukrainie (może być także odpis poświadczony za zgodność z oryginałem przez jednostkę wystawiającą dokument lub wnioskodawcę),
  • oświadczenie o numerze rachunku bankowego, na który będzie przekazywane stypendium,
  • oświadczenie dotyczące przetwarzania danych osobowych.

Ważne!

Wnioski niekompletne nie będą rozpatrywane.

Stypendium może zostać przyznane niezależnie od innych wyróżnień, nagród finansowych i stypendiów pochodzących z innych źródeł.

Szczegółowe informacje oraz druki do pobrania znajdują się w Wydziale Edukacji, Profilaktyki i Pożytku Publicznego ul. Strycharska 6, pok.  nr 4, nr tel. 36-76-635, 36-76-626.