wrzesień

Wystawa prac "Małych Odkrywców" w BWA

24-09-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

„Mali odkrywcy - wielkie możliwości” to warsztaty wakacyjne organizowane przez Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach  od ponad dekady. W tym roku w czterech tygodniowych turnusach udział wzięło w sumie 53 adeptów sztuki fotograficznej w wieku od 9 do 18 lat. Świeże spojrzenie na kielecką przestrzeń oraz ukazanie otaczającego świata w nowej perspektywie, to wyzwania z którymi zmagali się uczestnicy zajęć. Technik fotografii uczyli się pod okiem specjalistów- historyka sztuki Izabeli Łazarczyk oraz artysty fotografika Antoniego Myśliwca. Efekty pracy młodych twórców, będące uwieńczeniem warsztatów,  można podziwiać na wystawie w BWA.

Młodzi fotografowie podczas zajęć odwiedzili m.in. Państwowy Instytut Geologiczny, Geopark Kielce, Instytut Dizajnu, Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Kieleckie Centrum Kultury. Uczestnicy zajęć mogą się poczuć jak prawdziwi artyści, gdyż nieodłącznym elementem warsztatów jest również katalog fotografii, składający się z ich prac.

Wystawę prac Małych Odkrywców w Galerii Małej BWA będzie można oglądać do 28 września br.