wrzesień

2. edycja kursu programistycznego "odBLOCKuj.to"

19-09-2018

Już po raz drugi Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego wraz z Grupą MAC organizuje kurs programowania. Zapisy trwają do 3 października.

- Pierwsza edycja kursu odBLOCKuj.to cieszyła się dużym zainteresowaniem. Żyjemy w czasach, w których komputery oraz smatfony to nasza rzeczywistość. W przyszłości nowych technologii będzie więcej i coraz bardziej będziemy od nich zależni, dlatego warto już od najmłodszych lat uczyć dzieci programowania, aby lepiej mogły zrozumieć otaczający nas świat i odnaleźć się w sytuacjach codziennych - mówi Karolina Cieślik z ECN i już dziś zachęca do zapisania się na zajęcia, które ruszają 10 października. Jak zauważa Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT, dzięki programowaniu młodzi odbiorcy są w stanie tworzyć, wprowadzać innowacje i być aktywnymi, a także świadomymi uczestnikami gospodarki. - O tym jak ważne jest programowanie mogą świadczyć takie osobistości, jak Bill Gates czy Steve Jobs. To oni zmienili nasz świat - mówi.

Podczas zajęć edukatorzy pokażą, że programowanie wcale nie jest trudne. - Nauka programowania to tak naprawdę nauka języka. Z tą różnicą, że znakami językowymi są tu kody. Nasza oferta skierowana jest do dzieci, które rozpoczynają przygodę z programowaniem. Dzięki kursowi w Energetycznym Centrum Nauki pojęcia typu algorytm, debugowanie, wyrażenia warunkowe, funkcja czy pętla nie będą już tajemnicą. W nauce pomagać nam będą dwa rodzaje robotów, które będą stopniować zaawansowanie uczestników. Jednymi z nich są Ozoboty, maleńkie, wesołe kuleczki, które rozpoznają kolory i potrafią wykonywać polecenia. Drugimi - Photony, interaktywne roboty, sterowane za pomocą aplikacji mobilnej. Dzięki nim dzieci mogą stawiać pierwsze kroki w nauce programowania, ucząc się kodowania i logicznego myślenia, od razu obserwując efekty swojej pracy - tłumaczy Karolina Cieślik.

Poziom pierwszy kursu obejmuje 6 godzin lekcyjnych i składa się z cyklu 3 spotkań, a zajęcia odbywają się przy użyciu Ozobotów:

1. Wprowadzenie do programowania z użyciem Ozobotów – „Wyrysuj program”
  2. Programowanie blokowe w środowisku Ozoblockly cz. 1
  3. Programowanie blokowe w środowisku Ozoblockly cz. 2

Poziom drugi to zajęcia z Photonami. Tu też zaplanowano 6 godzin lekcyjnych w ramach cyklu 3 spotkań:

1. Wprowadzenie do programowania z użyciem Photonów – „Jednym kliknięciem”
  2. Wprowadzenie do programowania Photona za pomocą symboli
  3. Wprowadzenie do programowania blokowego Photona

Zajęcia będą odbywać się w środy w godz. 17:00-18:30 i przeznaczone są dla dzieci od 9 do 11 roku życia. Koszt udziału w kursie wynosi 150 zł od dziecka. Liczba miejsc ograniczona. Początek zajęć 10 października.

Zgłoszenia przyjmowane są do 3 października poprzez e-mail: .

Szczegółowe informacje pod nr 41 278 72 50.