wrzesień

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. KPT Czeka na partnerów

19-09-2018

Kielecki Park Technologiczny po raz kolejny został regionalnym koordynatorem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który odbędzie się w dniach 12-18 listopada. Ruszyła rejestracja partnerów.

To już jedenasta edycja największego na świecie (organizowanego w stu siedemdziesięciu krajach) wydarzenia promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. W szczególnym dla Polaków 2018 roku ŚTP organizowany jest pod hasłem „Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości”. Organizatorzy chcą pochylić się nad niedocenianymi bohaterami polskich batalii o niepodległość – przedsiębiorcami, którzy nie tylko mieli niepodważalny wkład w ponowne pojawienie się Polski na mapie, ale przede wszystkim swoją zawodową aktywnością wspomagali rozwój wolnego państwa. Jak p[odkreślają organizatorzy, dziś jeszcze ważniejsze jest, by patriotyzm łączyć z byciem przedsiębiorczym – firmy i przedsiębiorcy rozwijają gospodarkę, są ważnymi ambasadorami Polski poza granicami kraju. Dlatego to przyszłość będzie głównym tematem rozmów prowadzonych w ramach ŚTP. Uczestnicy wydarzeń zastanowią się nad tym, jak będą się zmieniały polskie przedsiębiorstwa w kolejnych dziesięcioleciach i w jakiej kondycji będzie polska gospodarka za sto lat.

- W ostatnim czasie polska przedsiębiorczość rozwinęła się w różnych kierunkach. Powstało środowisko start-upowe, rozpoczęły działalność instytucje wspierające rozwój małych firm - inkubatory przedsiębiorczości, parki technologiczne, biura coworkingowe. W naszej działalności chcemy promować takie inicjatywy - mówi Michał Pawłowski, prezes Fundacji ŚTP. Dodaje, że podczas Światowego Tygodnia swoje wysiłki łączą instytucje państwowe i samorządowe, parki technologiczne, wielkie korporacje i małe firmy, uczelnie, fundacje i stowarzyszenia. Dzięki sprawnej pracy koordynatorów regionalnych w całym kraju odbywa się ponad 2,5 tys. bezpłatnych wydarzeń.

Od kilku lat koordynatorem przedsięwzięcia w województwie świętokrzyskim jest Kielecki Park Technologiczny. - Już dziś zachęcamy partnerów, tj. firmy, instytucje itp. by włączyły się do organizowania wraz z nami tego ważnego wydarzenia i by zainicjowały w swoim środowisku proprzedsiębiorcze aktywności – mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT. Chodzi o to, by różnego rodzaju podmioty w całym regionie zorganizowały eventy dla lokalnej społeczności. Aby zostać partnerem należy zarejestrowac się na stronie: www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl/. Tam też dostępny jest przewodnik, który krok po kroku informuje jak zostać partnerem.