Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

wrzesień

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. KPT Czeka na partnerów

19-09-2018

Kielecki Park Technologiczny po raz kolejny został regionalnym koordynatorem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który odbędzie się w dniach 12-18 listopada. Ruszyła rejestracja partnerów.

 

To już jedenasta edycja największego na świecie (organizowanego w stu siedemdziesięciu krajach) wydarzenia promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. W szczególnym dla Polaków 2018 roku ŚTP organizowany jest pod hasłem „Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości”. Organizatorzy chcą pochylić się nad niedocenianymi bohaterami polskich batalii o niepodległość – przedsiębiorcami, którzy nie tylko mieli niepodważalny wkład w ponowne pojawienie się Polski na mapie, ale przede wszystkim swoją zawodową aktywnością wspomagali rozwój wolnego państwa. Jak p[odkreślają organizatorzy, dziś jeszcze ważniejsze jest, by patriotyzm łączyć z byciem przedsiębiorczym – firmy i przedsiębiorcy rozwijają gospodarkę, są ważnymi ambasadorami Polski poza granicami kraju. Dlatego to przyszłość będzie głównym tematem rozmów prowadzonych w ramach ŚTP. Uczestnicy wydarzeń zastanowią się nad tym, jak będą się zmieniały polskie przedsiębiorstwa w kolejnych dziesięcioleciach i w jakiej kondycji będzie polska gospodarka za sto lat.

 

- W ostatnim czasie polska przedsiębiorczość rozwinęła się w różnych kierunkach. Powstało środowisko start-upowe, rozpoczęły działalność instytucje wspierające rozwój małych firm - inkubatory przedsiębiorczości, parki technologiczne, biura coworkingowe. W naszej działalności chcemy promować takie inicjatywy - mówi Michał Pawłowski, prezes Fundacji ŚTP. Dodaje, że podczas Światowego Tygodnia swoje wysiłki łączą instytucje państwowe i samorządowe, parki technologiczne, wielkie korporacje i małe firmy, uczelnie, fundacje i stowarzyszenia. Dzięki sprawnej pracy koordynatorów regionalnych w całym kraju odbywa się ponad 2,5 tys. bezpłatnych wydarzeń.

 

Od kilku lat koordynatorem przedsięwzięcia w województwie świętokrzyskim jest Kielecki Park Technologiczny. - Już dziś zachęcamy partnerów, tj. firmy, instytucje itp. by włączyły się do organizowania wraz z nami tego ważnego wydarzenia i by zainicjowały w swoim środowisku proprzedsiębiorcze aktywności – mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT. Chodzi o to, by różnego rodzaju podmioty w całym regionie zorganizowały eventy dla lokalnej społeczności. Aby zostać partnerem należy zarejestrowac się na stronie: www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl/. Tam też dostępny jest przewodnik, który krok po kroku informuje jak zostać partnerem.

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności