wrzesień

Kielce liderem w praktycznej nauce przedsiębiorczości

20-09-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Zakończyły się prace nad stworzeniem i wdrożeniem branżowych symulacji prowadzenia działalności gospodarczej w formie gry online. Miasto Kielce to pierwszy samorząd w Polsce, który wprowadzi do szkół nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie edukacji przedsiębiorczości. Podczas konferencji, która odbyła się w Urzędzie Miasta została zaprezentowana symulacja prowadzenia działalności gospodarczej, przygotowana przez firmę Revas z Rzeszowa, która wygrała przetarg. To innowacyjne narzędzie edukacyjne ma służyć do urozmaicenia treści podejmowanych na lekcjach z podstaw przedsiębiorczości, rozwijania wśród uczniów kreatywnych postaw oraz praktycznych kompetencji z zakresu tej dziedziny nauki. Branżowe symulacje biznesowe będą bezpłatnie dostępne dla wszystkich szkół z Kielc oraz Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego. Jednak nim uczniowie rozpoczną swoją przygodę z wirtualnym biznesem, nauczyciele muszą przejść odpowiednie szkolenia.

Symulacja prowadzenia działalności gospodarczej została stworzona w ramach projektu „Program: Edukacja Przedsiębiorczości” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, który Miasto Kielce realizuje od 1 stycznia 2018 roku.