grudzień

Podpisano deklaracje współpracy pomiędzy szkołami z Kielc i Winnicy

16-12-2019

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Uroczystość podpisania przez 6 szkół z Kielc porozumień o współpracy z sześcioma placówkami z partnerskiej Winnicy odbyła się w minionym tygodniu I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Żeromskiego. Uczestniczyli w niej Marcin Różycki - zastępca prezydenta Kielc, Piotr Łojek - dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Iryna Bozhok - reprezentująca samorząd Winnicy, dyrektorzy szkół oraz młodzież.

To kontynuacja zeszłorocznego projektu współpracy partnerskiej Kielc i Winnicy z zakresu edukacji. Owocem dotychczasowej kooperacji na tym polu był szereg wymian kadry dydaktycznej, które wniosły wiele pozytywnych doświadczeń. W najbliższym roku zaplanowane zostało poszerzenie współpracy o wymianę grup młodzieży oraz organizację wspólnych zawodów sportowych.

Deklaracje współpracy podpisały:

I Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Kielcach - Liceum Ogólnokształcące nr 20 w Winnicy

Szkoła Podstawowa nr 15 im. T. Kościuszki w Kielcach -  Szkoła Ogólna I-III stopnia nr 12 w Winnicy

Technikum nr 2 Zespołu Szkół Mechanicznych im. gen. W. Sikorskiego w Kielcach - Gimnazjum Fizyczne i Matematyczne nr 17 w Winnicy

Zespół Szkół Ekonomicznych w Kielcach – Liceum Ogólnokształcące – Gimnazjum nr 23 w Winnicy

Szkoła Podstawowa nr 5 im. S. Artwińskiego w Kielcach – Szkoła Ogólna I –III stopnia nr 15 w Winnicy

V Liceum Ogólnokształcące im. ks. P. Ściegiennego w Kielcach - Liceum Ogólnokształcące - Gimnazjum nr 26 w Winnicy.

Kielce i Winnica są miastami partnerskimi od ponad 60 lat. Wizyta dyrektorów ukraińskich szkół z pewnością wzmocni ciepłe relacje między naszymi samorządami, będąc jednocześnie zapowiedzią dalszej owocnej współpracy.