sierpień

Kielce przystępują do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

30-08-2019

Kielce są jednym z 25 miast, które przystępują do ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Do akcji zgłosiło się 25 miast prezydenckich: Biała Podlaska, Białystok, Bydgoszcz, Chełm, Chorzów, Ciechanów, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Jastrzębie Zdrój, Kielce, Koszalin, Leszno, Łódź, Mysłowice, Olsztyn, Piekary Śląskie, Przemyśl, Słupsk, Suwałki, Świętochłowice, Świnoujście, Warszawa, Włocławek. Chcemy wspólnie propagować aktywny wypoczynek i turystykę rowerową, promować jazdę rowerem, jako alternatywny środek transportu oraz wdrażać ideę smart city w miastach.

Rywalizacja zostanie przeprowadzona we wrześniu 2019 roku. Narzędziem umożliwiającym rywalizację miast będzie darmowa aplikacja ROWEROWA STOLICA POLSKI. Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostanie na stałe w posiadaniu zwycięskiego miasta. Dzięki udziałowi w akcji, każde miasto otrzyma także tzw. „mapę ciepła”, która w sposób szczegółowy pokaże jakimi drogami, ścieżkami czy szlakami poruszali się uczestnicy rywalizacji. Co z pewnością ułatwi w przyszłości odpowiednie planowanie nowych ścieżek rowerowych czy małej infrastruktury rowerowej w mieście.

Jeśli jeździsz rekreacyjnie na rowerze i jesteś posiadaczem telefonu komórkowego, będziesz mógł wziąć udział w rywalizacji. Wystarczy będzie pobrać darmową aplikację ROWEROWA STOLICA POLSKI i wybrać miasto, dla którego chcesz zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego uczestnik przebywający poza granicami kraju może również przystąpić do rywalizacji na rzecz wybranego przez siebie miasta.

To jednak nie wszystko. W ramach inicjatywy Miasta Kielce, będzie można uczestniczyć także w rywalizacjach grup lokalnych, np. pomiędzy szkołami, firmami czy stowarzyszeniami. - Wystosujemy zaproszenie do kieleckich szkół, by sprawdzić, którzy uczniowie najbardziej kochają rowery. Najlepsze placówki oświatowe zostaną nagrodzone. Zaprosimy także do rywalizacji kieleckie przedsiębiorstwa oraz urzędy. Wierzymy, że z jednej strony będzie to okazja do fajnej zabawy i sportowych emocji, zaś z drugiej pokażemy rower jako znakomity, ekologiczny środek codziennego transportu - podkreśla Bogdan Wenta, prezydent Kielc. Nagrody indywidualne zostaną wręczone także najlepszym rowerzystkom i rowerzystom.

Udział w zabawie będzie dla uczestników całkowicie bezpłatny!

Sponsorami lokalnymi są marka Dafi i Wodociągi Kieleckie.

Partnerami wydarzenia w Kielcach są: Targi Kielce, Bike Expo, Kielecka Masa Krytyczna, Stowarzyszenie Kieleckie Inwestycje, Kielecki rzecznik osób niezmotoryzowanych.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Wyborcza Kielce, TVP3 Kielce, Radio Kielce, Radio eM, Radio Fama.

Szczegóły na www.rowerowastolicapolski.pl