Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Energia

Prezydent Miasta Kielce zaprasza na III Kieleckie Dni Energii w dniach 7 i 8 czerwca br.

27-05-2019

7 czerwca na terenie  Zespołu Szkół Elektrycznych w godzinach od 10.00 do 15.00 odbędzie się impreza edukacyjno - informacyjna poświęcona poprawie efektywności energetycznej oraz Odnawialnym Źródłom Energii.

 

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministerstwa Energii

 

Na najmłodszych czeka wiele atrakcji  między innymi: kino Hybrydowe zasilane energią wytworzona przy użyciu mięśni, wystawę poświęconą problemowi zmian klimatycznych, pokazującą w jaki sposób każdy z nas może dbać o klimat na ziemi, solarną pracownię edukacji ekologicznej, w której uczestnicy korzystając z pracowni komputerowej zasilanej modułami fotowoltaicznymi będą mogli zapoznać się z zaletami OZE, EKO Memory – gry planszowe, którym towarzyszy edukacja ekologiczna oraz Eko Puzzle – wielkoformatowe puzzle na temat chronionych gatunków roślin i zwierząt. Przez cały dzień na przygotowanych stoiskach czekają na najmłodszych  do rozwiązania krzyżówki, labirynty, zagadki oraz wiele innych gier, quizów i zabawy z energią

 

Pierwszy dzień kampanii rozpocznie się o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy uczniów w wieku od 8 do 15 lat wraz z nauczycielami.

 

Zapraszamy również do Apteki Wyobraźni Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, gdzie będą przeprowadzane warsztaty pt. „Jak chronić coś, czego nie widać?”.

 

W sobotę 8 czerwca w godzinach 11.00-16.00 zapraszamy do Energetycznego Ogrodu Doświadczeń przy ul. Olszewskiego 6,  na piknik popularnonaukowy z okazji Dnia Dziecka ,,Naukowa karuzela’’ oraz na Dziedziniec Muzeum Zabawek i Zabawy w godzinach 12:00-18:00, gdzie odbędą się obchody 40-lecia Muzeum Zabawek i Zabawy oraz 10-lecia Fundacji "Dr Clown".

 

Szczególnie zapraszamy do udziału w pierwszym dniu wydarzenia, w którym przewidziane są liczne zabawy, gry, konkursy oraz warsztaty z zakresu efektywności energetycznej.

 

Udział w wydarzeniu w dniu 7 czerwca (Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach) będzie odbywać się w określonych godzinach dla poszczególnych grup szkolnych, w związku z tym obowiązuje wcześniejsza rejestracja uczestników.

 

Podczas rejestracji należy wskazać preferowaną godzinę uczestnictwa tj. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 lub 14.00 oraz ilość uczestników. Rejestracja odbywać się będzie telefonicznie pod numerem 41 36 76 662.

 

Organizator ze względów porządkowych będzie przydzielał grupy do wskazanych godzin przy wcześniejszym uzgodnieniu z placówką, o uczestnictwie w danym przedziale czasowym decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności