Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook Fundusze Europejskie BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym RSS Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

EXPO 2010

 

7.06.2010 r.

Kielecka misja gospodarcza przebywała w dniach 30 maja - 6 czerwca z wizytą w Chinach. W skład kieleckiej delegacji weszły 22 osoby, m.in. przedstawiciele władz miasta, spółek miejskich, kieleckich uczelni państwowych oraz mediów.

Podczas EXPO 2010 w Szanghaju w Pawilonie Polskim prezentowane były spoty reklamujące miasto i region. W Szanghaju odbyło się także spotkanie biznesowe z potencjalnymi chińskimi inwestorami. Wydarzenie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, wziął w nim udział m.in. radca Wydziału Promocji, Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Szanghaju Andrzej Pieczonka. W Szanghaju nasza delegacja odwiedziła Pawilon Polski na Światowej Wystawie EXPO 2010. W Pawilonie kielczanie spotkali się z organizatorami - Sekcji Polskiej EXPO 2010, odwiedzili także m.in. pawilony: belgijski, francuski i brytyjski. W czasie wizyty rozdawane były również materiały promocyjne o Kielcach. Podczas EXPO do dystrybucji przygotowano 2000 albumów o Kielcach i o Polsce w języku chińskim. Miasto przygotowało również 30000 egzemplarzy płyt CD z muzyką muzykę Fryderyka Chopina w specjalnie na tę okazję przygotowanej oprawie graficznej, która zachęcała do odwiedzenia Polski i Kielc.

Prezydent Wojciech Lubawski, miejscy urzędnicy, prezesi spółek, dziennikarze i rektorzy kieleckich uczelni publicznych złożyli także wizytę w partnerskim Mieście Kielc Taizhou. W ramach wizyty w Chinach odbyło się również spotkanie w Chińskiej Akademii Nauk Społecznych w Pekinie.

Podczas wizyty w Chinach kielecka delegacja odwiedziła także Pekin. W stolicy Chin odbyło się spotkanie biznesowe, w którym uczestniczyło ponad 100 zaproszonych gości. Brali w nim udział chińscy przedsiębiorcy, przedstawiciele uczelni, instytucji okołobiznesowych, ludzie kultury i sztuki oraz media. Uczestniczyli w nim także przedstawiciele Ambasady RP w Pekinie - m.in. Zastępca Ambasadora RP w Chinach Andrzej Kneifel. Podczas spotkania zaprezentowały się: Targi Kielce, Regionalny Port Lotniczy Kielce, Uniwersytet Jana Kochanowskiego, Kielecki Park Technologiczny oraz firma Yu Long Construction. Prezydent Kielc Wojciech Lubawski udzielił także wywiadu dla International Bussines Daily.

4.06.2010 r.

Dziś kielecka delegacja przebywa z wizytą w Pekinie. Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie biznesowe, w którym uczestniczyło dziś ponad 100 zaproszonych gości. W przedsięwzięciu tym brali udział chińscy przedsiębiorcy, przedstawiciele uczelni, instytucji okołobiznesowych, ludzie kultury i sztuki oraz media. Uczestniczyli w nim także przedstawiciele Ambasady RP w Pekinie - m.in. Zastępca Ambasadora RP w Chinach Andrzej Kneifel. Podczas spotkania zaprezentowały się: Targi Kielce, Regionalny Port Lotniczy Kielce, Uniwersytet Jana Kochanowskiego, Kielecki Park Technologiczny oraz firma Yu Long Construction. Dziś prezydent Kielc Wojciech Lubawski udzielił także wywiadu dla International Bussines Daily.

3.06.2010 r.

Trwa misja gospodarcza Kielc w Chinach. Dziś kielecka delegacja spotkała się w Szanghaju z tamtejszymi przedsiębiorcami. Chińczykom zaprezentowano Targi Kielce, Kielecki Park Technologiczny oraz Regionalny Port Lotniczy Kielce Obice. W spotkaniu, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, wziął również udział radca Wydziału Promocji, Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Szanghaju Andrzej Pieczonka. Wieczorem Prezydent Wojciech Lubawski, miejscy urzędnicy, prezesi spółek, dziennikarze i rektorzy kieleckich uczelni publicznych dotarli do partnerskiego Miasta Kielc Taizhou. W ramach wizyty w Chinach przewidziane jest także spotkanie w Chińskiej Akademii Nauk Społecznych w Pekinie.
Fot. D. Łukasik, "Echo Dnia"
Fot. D. Łukasik, "Echo Dnia"
Fot. D. Łukasik, "Echo Dnia"

2.06.2010 r.

Kielecka misja gospodarcza przebywa z wizytą w Chinach. Wczoraj prezydent Wojciech Lubawski wraz z przedstawicielami kieleckich firm i instytucji odwiedził Pawilon Polski na Światowej Wystawie EXPO 2010. W Pawilonie nasza delegacja spotkała się z organizatorami - Sekcji Polskiej EXPO 2010. Kielczanie odwiedzili także m.in. pawilony: belgijski, francuski i brytyjski. Rozdawane były również materiały promocyjne o Kielcach. Dziś w Szanghaju odbędzie się spotkanie biznesowe uczestników misji gospodarczej z Kielc z potencjalnymi chińskimi inwestorami. Podczas spotkania swoją ofertę zaprezentują m.in. Targi Kielce, Port Lotniczy Kielce oraz Kielecki Park Technologiczny.

 

 

Oprócz władz miasta w misji biorą udział przedstawiciele kluczowych firm regionu takie jak Targi Kielce Sp z o.o. czy Port Lotniczy Kielce S.A oraz dwie główne państwowe uczelnie kieleckie: Uniwersytet Humanistyczno Przyrodniczy Jana Kochanowskiego i Politechnika Świętokrzyska. Ponadto do promocji podczas EXPO 2010 przygotowuje się Kielecki Park Technologiczny, firma Yu Long Construction Sp. z o.o i spółki miejskie. W skład delegacji wschodzą również przedstawiciele lokalnych mediów. Kielecka misja gospodarcza składa się z 22 osób.


Oferta firm i instytucji wchodzących w skład kieleckiej misji gospodarczej do Chin będzie prezentowana nie tylko w Pawilonie Polskim, lecz przede wszystkim podczas spotkań biznesowych, które odbędą się w Szanghaju, Taizhou i Pekinie. Poza prezentacją profilu firm i instytucji, spotkania przewidują sesje rozmów stolikowych „twarzą w twarz” z potencjalnymi kooperantami z Chin. Spotkania mają na celu prezentację realizowanych projektów, przedstawienie skonkretyzowanej oferty oraz znalezienie partnerów do realizacji wspólnych przedsięwzięć. Jednym słowem - celem misji jest promocja firm i instytucji, a tym samym samego Miasta Kielce, jako miejsca dobrego do inwestowania i otwartego na chińskiego partnera.

 

W ramach tygodnia Kielc trwającego od 31 maja do 6 czerwca br. na telebimach i ekranach ciekłokrystalicznych umieszczonych w Pawilonie Polskim prezentowane będą spoty reklamujące miasto i region. Uczestnicy Wystawy będą mogli podziwiać walory ulicy Sienkiewicza, stadion sportowy i miasto z lotu ptaka. Promocja miasta zakłada również dystrybucję 2000 albumów o Kielcach i o Polsce w języku chińskim. Album "Poland - The Land of History and Culture" z dedykacją prezydenta Wojciecha Lubawskiego to jedna z pierwszych tego typu publikacji o Polsce w języku chińskim. Drugim wydaniem jest album "Kielce miasto w Europie" również w chińskiej wersji językowej. Albumy zawierają fotografie wybranych walorów przyrodniczych, obiektów architektury, polskiego folkloru czy elementów polskiej gospodarki.

 

Kielce postawiły również na promocję przez dobrze znaną Chińczykom muzykę Fryderyka Chopina, wpisując się tym samych w obchody Roku 2010 jako Roku Chopinowskiego w Polsce. Koncert e-moll op. 11 Fryderyka Chopina w wykonaniu Piotra Palecznego oraz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Kazimierza Korda, w specjalnie na tę okazję przygotowanej oprawie graficznej, będzie zachęcać do odwiedzenia Polski i Kielc. Przewidziana jest dystrybucja 30000 egzemplarzy płyt CD.

 W ramach wizyty delegacji kieleckiej w Chinach przewidziane jest także spotkanie w Chińskiej Akademii Nauk Społecznych w Pekinie.

 

Więcej informacji

 • 17. 05.2010
  W ramach wizyty delegacji kieleckiej w Chinach przewidziane jest spotkanie w Chińskiej Akademii Nauk Społecznych w Pekinie. Chińska Akademia Nauk Społecznych powstała w wyniku reorganizacji i wyodrębnienia Oddziału Filozofii i Nauk Społecznych Chińskiej Akademii Nauk w 1977 roku. Jest to największa i najważniejsza instytucja naukowa z zakresu filozofii i nauk społecznych w Chinach oraz niekwestionowany wiodący chiński ośrodek badawczy w tej dziedzinie.
  Władze Instytutu Rosji, Wschodniej Europy i Środkowej Azji zaprosiły delegację z Kielc na konferencję dotyczącą samorządów lokalnych. O wygłoszenie referatów na temat transformacji i przemian ustrojowych w Polsce poproszeni zostali przedstawiciele kieleckiej misji. W spotkaniu wezmą udział władze miasta Prezydent Wojciech Lubawski, jego zastępca Czesław Gruszewski oraz rektorzy kieleckich uczelni – prof. Regina Renz, prof. Stanisław Adamczak. Mieczysław Pastuszko – Dyrektor Wydziału Projektów Strukturalnych i Strategii Miasta wygłosi referat zatytułowany: „Przemiany polityczne, gospodarcze i społeczne w Polsce po 1989 roku. Swoje wystąpienia pt. „Stosunki polsko – rosyjskie po 1989 roku. Poszukiwanie porozumienia i równowagi” oraz „Reforma samorządowa w Polsce. Doświadczenia dwudziestu lat decentralizacji” przygotował również Bartłomiej Zapała – wykładowca UJK i dziennikarz Radia Kielce.

 

 • Jest już dostępna odnowiona i uzupełniona, w nowej szacie graficznej  angielsko – chińska strona www.china.kielce.eu dedykowana chińskim odbiorcom. Strona zawiera podstawowe informacje na temat Kielc, gospodarki, historii, walorów turystycznych naszego  miasta. Ma zachęcać zarówno do inwestowania w Kielcach, jak i do odwiedzenia Kielc i regionu świętokrzyskiego.  Adres strony internetowej będzie eksponowany na wszystkich materiałach promocyjnych dystrybuowanych podczas udziału w Światowej Wystawie EXPO 2010. Pojawi się na torbach, teczkach promocyjnych, okładce płyty CD z muzyką Chopina, jak również na specjalnie przygotowanych zakładkach do książek dystrybuowanych podczas tygodnia kieleckiego na EXPO 2010.

   

 

 • Przygotowania do udziału Kielc w EXPO 2010 nabierają tempa. Niewiele ponad miesiąc zostało do wizyty kieleckiej delegacji w Chinach i udziału w największej Wystawie Światowej EXPO 2010 w Szanghaju. Kielecka misja gospodarcza odwiedzi w dniach 30 maja do 6 czerwca br. Chiny.  Więcej...
 • Trwają przygotowania do udziału Miasta Kielce w Wystawie Światowej EXPO 2010 w Szanghaju. W ramach tygodnia Kielc trwającego od 31 maja do 6 czerwca br. na telebimach i ekranach ciekłokrystalicznych umieszczonych w Pawilonie Polskim prezentowane będą spoty reklamujące miasto i region. Uczestnicy Wystawy będą mogli podziwiać walory ulicy Sienkiewicza, stadion sportowy i miasto z lotu ptaka.

 • Promocja miasta zakłada również dystrybucję 2000 albumów o Kielcach i o Polsce w języku chińskim. Album "Poland - The Land of History and Culture" z dedykacją prezydenta Wojciecha Lubawskiego to jedna z pierwszych tego typu publikacji o Polsce w języku chińskim. Drugim wydaniem jest album "Kielce miasto w Europie" również w chińskiej wersji językowej. Albumy zawierają fotografie wybranych walorów przyrodniczych, obiektów architektury, polskiego folkloru czy elementów polskiej gospodarki.

 

   

 

 • Kielce postawiły również na promocję przez dobrze znaną Chińczykom muzykę Fryderyka Chopina, wpisując się tym samych w obchody Roku 2010 jako Roku Chopinowskiego w Polsce. Koncert e-moll op. 11 Fryderyka Chopina w wykonaniu Piotra Palecznego oraz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Kazimierza Korda, w specjalnie na tą okazję przygotowanej oprawie graficznej, będzie zachęcać do odwiedzenia Polski i Kielc. Przewidziana jest dystrybucja 30000 egzemplarzy płyt CD.

 • Kluczowym elementem koncepcji promocyjnej jest strona internetowa www.china.kielce.eu (w nowej odsłonie w kwietniu br). Istnienie strony, dostępnej wyłącznie w języku chińskim i angielskim, będzie podkreślane w każdym momencie udziału na EXPO 2010. Adres strony znajdzie się na okładkach płyt CD, specjalnych zakładkach do albumów oraz prezentacjach multimedialnych.

 

 

 

Pliki do pobrania

POLSKA NA ŚWIATOWEJ WYSTAWIE EXPO 2010 W SZANGHAJU - plik PDF

Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności