Kontrast
Czcionka
English

ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Arkadiusz Latos

Arkadiusz Latos

Urodzony w 1965 r. w Kiecach. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w  Kiecach. Ukończył studium pedagogiczne w Jędrzejowie. W latach 1987-1992 studiował na wydziale Rzeźby . Dyplom uzyskał ze specjalizacji "małe formy rzeźbiarskie" w pracowni prof. P. Gawrona na warszawskiej ASP.  Pracował w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach w latach 1992 - 2003. W latach 2000 – 2003 prowadziła zajęcia jako wykładowca na Akademii Świętokrzyskiej na wydziale rzeźby. Od 2000 r. piastuje funkcje prezesa ZPAR o/kielecki.  Od 1992 r. po ukończeniu ASP Warszawa stworzył swoją pracownię rzeźbiarską w ośrodku pracy twórczej „ Wietrznia”.

 

Pracownia Rzeźby "Arkaszka" prowadzona przez artystę rzeźbiarza Arkadiusza Latosa specjalizuje się w odlewach z brązu. Artysta już od 20 lat prowadzi autorską pracownię rzeźby "Arkaszka", gdzie powstają jego prace kameralne i realizacje pomnikowe. Ulubionym materiałem rzeźbiarza jest brąz, lubi go łączyć z drewnem oraz kamieniem. Twórca cykli takich, jak: Przysłowia i mądrości ludowe. Fraszki, Humoreski i erotyki, które cieszą się wielkim uznaniem wśród krytyków i publiczności. Pracownia Rzeźby "Arkaszka" wykonuje projekty autorskie rzeźb, statuetek, drobnych form rzeźbiarskich (dzwonki, przyciski do papieru), itp. Wykonuje również medale, plakiety, herby, formy użytkowe, tablice okolicznościowe, pomniki i rzeźby ogrodowe.


Arkadiusz Latos posiada wiele nagród i wyróżnień: Srebrny Medal na X Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej (1995 r.) Wyróżnienie na Salonie Rzeźby ZPARz w Warszawie w 2002 r. W 2000 r. był stypendystą Urzędu Miasta Kielce, stworzył cykl prac – płaskorzeźb „Kielce w brązie”. Jego prace były prezentowane na ok. 100 wystawach zbiorowych i 30 indywidualnych w kraju i za granicą. Jest laureatem nagrody Kielc w dziedzinie kultury II i I stopnia. Twórca medali prestiżowej nagrody Kieleckich Targów.  Zrealizował na Alei Artystów XX w w Kielcach popiersia artystów: W. Lutosławskiego, Z. Herberta, J. Hendrikx, K. Kieślowskiego,  W. Wysockiego, I. Bergmana, W. Hasior. Zrealizował liczne projekty rzeźbiarskie w Chmielniku tj.: pomnik „Nike”, fontanna, tablice oraz rzeźby. Posiada na swoim koncie wiele realizacji na rzecz Miasta Kielce w postaci medali, tablic pamiątkowych, rzeźb i płaskorzeźb oraz statuetek. Bierze czynny udział w życiu kulturalnym miasta i regionu, udziela się w akcjach charytatywnych i społecznych.

 
Aktualnie  prowadzi autorską galerię „Wieża Stuki” w Kielcach. Galeria  „Wieża Sztuki” położna jest przy placu Niepodległości 1a między kieleckim dworcem a pocztą. W zbiorach galerii znajdują się rzeźby, grafika, fotografie, prace malarskie oraz artystyczna biżuteria, które można zakupić. „Wieża Sztuki” regularnie zaprasza na wystawy z różnych dziedzin sztuki malarstwa, grafiki, rysunku fotografii z całego świata w inspirującej twórczo atmosferze. Obecnie realizowana jest rzeźba „ Wizjonera – wędrowca”, wysokość 3 m, która stanie przed galerią i będzie formą obrotową i elementem dekoracyjnym przed budynkiem.

Lato W Mieście 2017
Baza Ofert Inwestycyjnych
Idea Kielce
Idea Kielce
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia
Energia
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 800 166 726

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

Adres skrytki Urzędu Miasta Kielce na platformie ePUAP  /g94m13lgvz/skrytka Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

 

Urząd Miasta Kielce posiada Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania
spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2015-10, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym