Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook Fundusze Europejskie BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym RSS Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Muzyka i taniec

Filharmonia Świętokrzyska
Amfiteatr "Kadzielnia"
Kielecki Teatr Tańca
Tancerze ze Świętokrzyskiego...
Studio Tańca i Stylu "Rewanż"

Muzyka i taniec

Filharmonia Świętokrzyska (ul. Żeromskiego 12)    
[więcej - strona własna Filharmonii]

 

Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga od 19 stycznia 2012 ma nową siedzibę w Międzynarodowym Centrum Kultur (poprzednio mieściła się w gmachu Kieleckiego Centrum Kultury). Jest kontynuatorką tradycji założonej w 1933r. Kieleckiej Orkiestry Symfonicznej.

 

Dużą popularnością cieszą się koncerty jazzowe w pałacyku Tomasza Zielińskiego, koncerty muzyki poważnej z cyklu "Wieczory na Zamku" organizowane w zabytkowych wnętrzach Pałacu Biskupów Krakowskich oraz odbywający się od 1974 roku Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Latem w parku miejskim oraz  nad kieleckim zalewem rozbrzmiewają koncerty muzyki rockowej, folkowej i szanty.

 

W Kielcach działa Koncertowa Orkiestra Dęta Filharmonii Świętokrzyskiej,  założona w 1996 roku i prowadzona przez waltornistę Filharmonii Świętokrzyskiej Jana Tokarza. Gra muzykę rozrywkową - najsłynniejsze przeboje XX wieku - melodie, będące szlagierami filmowymi, utwory najsłynniejszych kompozytorów, ale odwołuje się także do muzyki poważnej. Koncertuje w Kielcach, miejscowościach wypoczynkowych, uzdrowiskowych i szkołach.

 

Z powodzeniem koncertuje założony w 1991 roku przez skrzypka i pedagoga Andrzeja Zuzańskiego Zespół Muzyki Salonowej "Animato". Tworzą go artyści związani z Filharmonią Świętokrzyską. W repertuarze "Animato" znajdziemy głównie walce, czardasze, polki, marsze, suity, galopy oraz muzykę filmową.

 

Wśród kieleckich kompozytorów, dyrygentów i muzyków warto wymienić takie nazwiska jak: Mirosław Niziurski, Karol Anbild (twórca hejnału Kielc), Andrzej Zuzański, Jan Burek, Jerzy Mikuśkiewicz. Oprócz działalności twórczej są oni czynnymi organizatorami życia muzycznego, nauczycielami kieleckiej szkoły muzycznej i instytutu muzyki Akademii Świętokrzyskiej.


Kielce i województwo świętokrzyskie są również rodzinną ziemią wielu gwiazd muzyki polskiej. Z naszym miastem związani są m.in. Andrzej "Piasek" Piaseczny, Krzysztof "KASA" Kasowski, Włodzimierz Kiniorski, Monika Salita, zespół Mafia, Liroy.

 

TANIEC
Wizytówką naszego miasta jest Kielecki Teatr Tańca (www.ktt.pl), założony w 1995 roku przez Elżbietę Szlufik, utalentowanego choreografa, laureatkę Nagrody  Miasta za 1999 rok. Początkowo Kielecki Teatr Tańca był zespołem prywatnym następnie od 1998r. działał jako stowarzyszenie, by od dnia 11 marca 2004r. Uchwałą Rady Miasta Kielce stać się samorządową instytucją kultury finansowaną z budżetu Miasta Kielce.

Kielecki Teatr Tańca istnieje jako jeden z trzech instytucjonalnych teatrów tańca w Polsce. Repertuar Teatru oparty jest głównie na stylach tańca jazzowego w tradycyjnych i współczesnych jego odmianach. KTT jako pierwszy i jedyny w Polsce realizuje przedstawienia w unikalnym stylu modern jazz underground.  Wśród zrealizowanych przedstawień są kameralne formy choreograficzne oraz  duże formy z udziałem orkiestry symfonicznej oraz chóru.

 

 

Do krajowej czołówki tanecznej od kilku lat należą dzieci i młodzież z kieleckiej szkoły tańca "Step by Step". Zdobywają medale i wyróżnienia w krajowych i zagranicznych występach kategorii formacji i par tanecznych oraz indywidualnie.

 

Tancerze ze Świętokrzyskiego Klubu Tańca i Tańca Sportowego"Jump" również zdobywają medalowe miejsca podczas ogólnopolskich zawodów tanecznych. Przy klubie działa również sekcja cheerleaders. Klub "Jump" jest również organizatorem imprez tanecznych, warsztatów i obozów szkoleniowych i balów dla dzieci.

 

Duże sukcesy na parkiecie odnotowuje Studio Tańca i Stylu "Rewanż". "Rewanż" czterokrotnie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata: w Niemczech, Słowacji, Węgrzech. W roku 1998 na Mistrzostwach Europy w Słowacji zdobyła 10 - miejsce, w roku 2002 podczas Mistrzostw Świata na Węgrzech wywalczyła 13 lokatę. Aktualnie jest I - vice Mistrzem Polski Formacji Tanecznych Show-Dance. W listopadzie 2004 r. grupa zajęła 10 miejsce w kategorii Dance Show seniorzy na 38 formacji tanecznych z całego Świata. Zespół wielokrotnie uczestniczył w ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach artystycznych promując Województwo Świętokrzyskie w kraju i poza granicami Rzeczpospolitej. W tym roku reprezentować będzie Polskę na Mistrzostwach Europy w Belgrade Serbia - Montenegro oraz na Mistrzostwach Świata w Niemczech. (więcej - www.rewanz.pl)

Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności Raport dostępności