Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

Niepowtarzalna sceneria koncertów galowych w najpiękniejszym w Europie, naturalnym amfiteatrze kieleckiej Kadzielni. Jedyny w swoim rodzaju festiwal trwający nieprzerwanie od 1974 roku. Kilkanaście lipcowych dni wypełnionych tańcem, piosenką, zabawą, radością i uśmiechem oraz wakacyjnym wypoczynkiem. Festiwal nobilitujący najlepszych Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi "Jodłami".

 

W dniach festiwalu Kielce stają się miastem młodości i goszczą dziesiątki zespołów muzycznych, tanecznych, wokalnych, teatralnych, folklorystycznych, orkiestr i solistów. Centrum miasta z ulicą Henryka Sienkiewicza zamienia się w jedną wielką scenę z niepowtarzalną widownią tysięcy ludzi powracających z pracy, dokonujących zakupów, spacerujących czy... przychodzących specjalnie podziwiać, młodych artystów, swoich ulubieńców.

 

Podczas festiwalu jest także czas na wakacyjny relaks. Ziemia Kielecka to przepiękny region krajoznawczy z najstarszymi w Europie Górami Świętokrzyskimi. Zespoły dziecięce i młodzieżowe wyruszają na trasy turystyczne szlakami Łysogór, Ponidzia, zabytków Staropolskiego Zagłębia Hutniczego i wielu innych ciekawych zakątków regionu. Same Kielce są także miastem zabytkowych budowli, licznych muzeów oraz interesujących miejsc związanych z naszą historią.

 

Udział w zajęciach zwanych warsztatami artystycznymi prowadzonymi przez uznanych pedagogów i reprezentantów artystycznych środowisk jest okazją do zdobywania kolejnych doświadczeń i doskonalenia poziomu pracy zespołów festiwalowych. Do ich dyspozycji oddane są teatralne sceny, studia radiowe, sale prób, pomieszczenia klubów i domów kultury. Zajęcia warsztatowe to praca połączona z przyjemnością. Swoje umiejętności i efekty festiwalowej pracy zespoły prezentują podczas ostatnich już dni pobytu w Kielcach. Muszla koncertowa w parku miejskim, sceny na placach, estrady osiedlowe, a nawet boiska szkolne i dziecięce, ogródki zabaw stają się arenami popisów artystycznych żywiołowo przyjmowanych przez stałych i przechodnich widzów.

 

Jest miłą, festiwalową tradycją, że początek wielodniowej imprezy stanowi barwny korowód przechodzi ulicami miasta, będący formą serdecznego powitania z zawsze gościnnymi kielczanami. Podobnie serdeczne są pożegnania, gdyż wszyscy mają nadzieję na ponowne spotkanie za rok, podczas kolejnego festiwalu, którego organizatorami są już od lat: Związek Harcerstwa Polskiego Komenda Chorągwi im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, Ministerstwo Kultury, władze samorządowe i administracyjne województwa świętokrzyskiego oraz miasta Kielce.

 

Strona www festiwalu:

www.festiwal-kielce.zhp.pl/

Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
Lato W Mieście 2017
Baza Ofert Inwestycyjnych
Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia
Energia
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 800 166 726

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

Adres skrytki Urzędu Miasta Kielce na platformie ePUAP  /g94m13lgvz/skrytka Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571