Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego

Obowiązek konsultacji projektów uchwał i aktów prawa miejscowego z Miejską Radą Działalności Pożytku Publicznego w Kielcach

Opiniowanie projektów uchwał i aktów  prawa miejscowego jest jednym z zadań Miejskiej  Rady Działalności Pożytku Publicznego. Wyrażanie opinii dotyczy sfery zadań publicznych, o której mowa w art. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2020r., poz. 1057 ze zm.). Pisemny projekt uchwały należy przesyłać drogą mailową do pani Pauliny Papki - Przewodniczącej Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, na adres e-mail: . Termin wyrażenia pisemnej opinii przez Radę wynosi 14 dni od dnia doręczenia projektu. Nieprzedstawienie przez Radę opinii w tym terminie oznacza rezygnację z prawa do jej wyrażenia.

Wybrano Przewodniczącego i Zastępcę Przewodniczącego MRDPP

W dniu 28 września  2020 r. na posiedzeniu  Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Kielcach zostało  wybrane Prezydium Rady w składzie:

Pani Paulina Papka – Przewodnicząca MRDPP – Krajowe Towarzystwo Autyzmu

Pani Dorota Czesak – Zastępca Przewodniczącej MRDPP – przedstawiciel Prezydenta Miasta Kielce.

Powołano nowy skład członków tworzących Miejską Radę Działalności Pożytku Publicznego w Kielcach

Zarządzeniem  nr 252/2020 Prezydenta Miasta Kielce z dnia 26 czerwca 2020 r. została utworzona Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego w Kielcach do której składu zostali powołani:

Przedstawiciele Rady Miasta Kielce:

1. Marianna Noworycka-Gniatkowska
  2. Joanna Winiarska,
  3. Michał Braun

Przedstawiciele Prezydenta Miasta Kielce

1. Dorota Czesak
  2. Iwona Czech
  3. Agata Bednarz

Przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie:

1. Artur Stawecki - Stowarzyszenie Prowincja Równości
  2. Paulina  Papka -   Krajowe Towarzystwo Autyzmu – Oddział w Kielcach
  3. Andrzej Petrus  - Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju  Turystyczno – Gospodarczego i Ochrony Praw  Lokalnej Społeczności – NASZA GRABINA
  4. Andrzej Wojciechowski – Kielecki Klub Jeździecki MAAG
  5. Tomasz  Tkaczyk - Stowarzyszenie Patriotyczne
  6. Mateusz  Dróżdż - ZHP Chorągiew Kielecka  Hufiec Kielce Miasto im. Obrońców Westerplatte.

Zarządzenie 252/2020

Kontakt z Radą: