ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urząd Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

19 czerwca 2013 r.

W Szkole Podstawowej nr 25 w Kielcach przy ul. Jurajskiej 7 odbyło się uroczyste zakończenie projektu pn. "Indywidualizacja nauczania i wychowania klas I-III szkół podstawowych w Gminie Kielce". Projekt zrealizowany został w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

W przedsięwzięciu tym uczestniczyło 28 kieleckich szkół. W jego ramach najmłodsi wzięli udział w wielu zajęciach dodatkowych i wyrównawczych z przedmiotów sprawiających największe trudności, między innymi z matematyki i przyrody. Uczniowie z zaburzeniami rozwoju mowy korzystali z pomocy specjalistów w zakresie logopedii. Dla dzieci niepełnosprawnych zorganizowano zajęcia terapeutyczne, a dla tych z wadami postawy - korekcyjne i poprawiające sprawność fizyczną. Projekt zakładał również doposażenie szkół. Placówki zyskały nowy sprzęt, w tym komputery ze specjalistycznym oprogramowaniem. Podczas podsumowania projektu można było zobaczyć efekty niemal dwuletniej pracy. Uczniowie przygotowali występy muzyczne, wokalne i teatralne oraz pokazy, na przykład udzielania pierwszej pomocy. Dzięki realizacji projektu w znacznej mierze wyeliminowano trudności w czytaniu i pisaniu oraz komunikacji społecznej, podwyższył się poziom wiedzy uczniów objętych programem, mieli oni także okazję rozwijać swoje zainteresowania muzyczne, plastyczne, teatralne czy komputerowe.

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Zobacz Galerię zdjęć z uroczystego zakończenia projektu.

21 maja 2013 r.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 19.06.2013 r.  o godzinie 10:00 w Szkole Podstawowej nr 25 w Kielcach przy ul. Jurajskiej 7 odbędzie się uroczyste zakończenie projektu pn „Indywidualizacja nauczania i wychowania klas I-III szkół podstawowych w Gminie Kielce” .

15 marca 2013 r.

Uprzejmie informujemy, że w ramach konkursu „Uczeń z kapitałem”, który kierowany był do wszystkich szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego, realizujących projekt „Indywidualizacja procesu nauczania uczniów klas I-III szkół podstawowych w kontekście nowej podstawy programowej” w ramach PO KL, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 14 – zwycięzcy w/w konkursu  byli na wycieczce w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Relacja z pobytu ukazała się w biuletynie ŚBRR – Biura Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w artykule „Z Kopernikiem za pan brat” na stronach 8-9.

Zachęcamy do przejrzenia relacji z pobytu (format PDF - wielkość pliku 4,7 MB - źródło: www.pokl.sbrr.pl )

28 września 2012 r.

Rozstrzygnięto konkurs „Uczeń z kapitałem” zorganizowany przez Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego. Celem konkursu było wyłonienie najciekawszych działań w ramach projektu systemowego „Indywidualizacja nauczania uczniów klas I – III szkół podstawowych w kontekście nowej podstawy programowej”  w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Zwycięzcą konkursu została Szkoła Podstawowa Nr 14 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 17 Specjalnych w Kielcach. Główną nagrodą był sprzęt multimedialny i materiały edukacyjne oraz wycieczka edukacyjna dla dzieci do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Spośród trzynastu innych nagrodzonych szkół w województwie świętokrzyskim wyróżnienie otrzymała Szkoła Podstawowa Nr 31 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 15 z Oddziałami Integracyjnymi w Kielcach.

Gratulujemy nauczycielom prowadzącym zajęcia oraz dzieciom biorącym w nich udział!

Zespół Projektowy
Urzędu Miasta Kielce

13 września 2012 r.

Informujemy, iż rozpoczął się nabór dzieci na zajęcia dodatkowe w ramach Projektu „Indywidualizacja nauczania i wychowania klas I – III szkół podstawowych w Gminie Kielce” na nowy rok szkolny 2012/2013.

Przypominamy o przeprowadzeniu przez zespół diagnozujący w szkole nowych diagnoz wszystkich dzieci klas I – III szkoły podstawowej (dotyczy także dzieci już uczestniczących w Projekcie).

Dla nowych uczestników w Projekcie należy wypełnić Pakiet ucznia. Nie ma obowiązku podpisywania dokumentów przez dziecko, najważniejszy jest podpis rodzica/opiekuna prawnego.

Prosimy o zapoznanie dzieci oraz ich rodziców/opiekunów prawnych z treścią Regulaminu rekrutacji i udziału w Projekcie oraz stosowanie się do jego zapisów.

Wszelkie informacje dotyczące Projektu będziemy przesyłać do szkół drogą mailową. Prosimy o bieżące sprawdzanie skrzynki mailowej.

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań prosimy o kontakt z Zespołem Projektowym:

adres mailowy:

tel. 41-36-76-622

5 marca 2012 r.

Informujemy, że w najbliższym czasie ukaże się informacja dotycząca przetargu na pomoce dydaktyczne.

9 czerwca 2011 r.

Na stronie Urzędu Miasta   ukazały się ogłoszenia dotyczące przetargów na: „Usługi edukacyjne, dotyczące prowadzenia zajęć dydaktycznych ”Gimnastyka korekcyjna”...” oraz „Zakup i dostawę pomocy dydaktycznych...” w ramach projektu „Indywidualizacja nauczania i wychowania klas I-III szkół podstawowych w Gminie Kielce”.

Prosimy o bieżące śledzenie ww. strony.
Zainteresowane osoby zapraszamy do składania ofert.

Budżet Obywatelski

Newsletter Miasta Kielce

Najciekawsze informacje z życia naszego Miasta
co 2 tygodnie na Twoim mailu!

Zapraszamy do zapisania się na stronie
www.invest.kielce.pl
(na dole strony)

Więcej nie pokazuj tego okna