Kontrast
Czcionka
English

ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

19 czerwca 2013 r.

W Szkole Podstawowej nr 25 w Kielcach przy ul. Jurajskiej 7 odbyło się uroczyste zakończenie projektu pn. "Indywidualizacja nauczania i wychowania klas I-III szkół podstawowych w Gminie Kielce". Projekt zrealizowany został w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

W przedsięwzięciu tym uczestniczyło 28 kieleckich szkół. W jego ramach najmłodsi wzięli udział w wielu zajęciach dodatkowych i wyrównawczych z przedmiotów sprawiających największe trudności, między innymi z matematyki i przyrody. Uczniowie z zaburzeniami rozwoju mowy korzystali z pomocy specjalistów w zakresie logopedii. Dla dzieci niepełnosprawnych zorganizowano zajęcia terapeutyczne, a dla tych z wadami postawy - korekcyjne i poprawiające sprawność fizyczną. Projekt zakładał również doposażenie szkół. Placówki zyskały nowy sprzęt, w tym komputery ze specjalistycznym oprogramowaniem. Podczas podsumowania projektu można było zobaczyć efekty niemal dwuletniej pracy. Uczniowie przygotowali występy muzyczne, wokalne i teatralne oraz pokazy, na przykład udzielania pierwszej pomocy. Dzięki realizacji projektu w znacznej mierze wyeliminowano trudności w czytaniu i pisaniu oraz komunikacji społecznej, podwyższył się poziom wiedzy uczniów objętych programem, mieli oni także okazję rozwijać swoje zainteresowania muzyczne, plastyczne, teatralne czy komputerowe.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

 

Zobacz Galerię zdjęć z uroczystego zakończenia projektu.

21 maja 2013 r.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 19.06.2013 r.  o godzinie 10:00 w Szkole Podstawowej nr 25 w Kielcach przy ul. Jurajskiej 7 odbędzie się uroczyste zakończenie projektu pn „Indywidualizacja nauczania i wychowania klas I-III szkół podstawowych w Gminie Kielce” . 

15 marca 2013 r.

Uprzejmie informujemy, że w ramach konkursu „Uczeń z kapitałem”, który kierowany był do wszystkich szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego, realizujących projekt „Indywidualizacja procesu nauczania uczniów klas I-III szkół podstawowych w kontekście nowej podstawy programowej” w ramach PO KL, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 14 – zwycięzcy w/w konkursu  byli na wycieczce w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Relacja z pobytu ukazała się w biuletynie ŚBRR – Biura Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w artykule „Z Kopernikiem za pan brat” na stronach 8-9. 

 

Zachęcamy do przejrzenia relacji z pobytu (format PDF - wielkość pliku 4,7 MB - źródło: www.pokl.sbrr.pl )
 

28 września 2012 r.

Rozstrzygnięto konkurs „Uczeń z kapitałem” zorganizowany przez Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego. Celem konkursu było wyłonienie najciekawszych działań w ramach projektu systemowego „Indywidualizacja nauczania uczniów klas I – III szkół podstawowych w kontekście nowej podstawy programowej”  w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.


Zwycięzcą konkursu została Szkoła Podstawowa Nr 14 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 17 Specjalnych w Kielcach. Główną nagrodą był sprzęt multimedialny i materiały edukacyjne oraz wycieczka edukacyjna dla dzieci do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Spośród trzynastu innych nagrodzonych szkół w województwie świętokrzyskim wyróżnienie otrzymała Szkoła Podstawowa Nr 31 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 15 z Oddziałami Integracyjnymi w Kielcach.

 

Gratulujemy nauczycielom prowadzącym zajęcia oraz dzieciom biorącym w nich udział!

 

Zespół Projektowy
Urzędu Miasta Kielce

13 września 2012 r.

Informujemy, iż rozpoczął się nabór dzieci na zajęcia dodatkowe w ramach Projektu „Indywidualizacja nauczania i wychowania klas I – III szkół podstawowych w Gminie Kielce” na nowy rok szkolny 2012/2013.

 

Przypominamy o przeprowadzeniu przez zespół diagnozujący w szkole nowych diagnoz wszystkich dzieci klas I – III szkoły podstawowej (dotyczy także dzieci już uczestniczących w Projekcie).

 

Dla nowych uczestników w Projekcie należy wypełnić Pakiet ucznia. Nie ma obowiązku podpisywania dokumentów przez dziecko, najważniejszy jest podpis rodzica/opiekuna prawnego.

 

Prosimy o zapoznanie dzieci oraz ich rodziców/opiekunów prawnych z treścią Regulaminu rekrutacji i udziału w Projekcie oraz stosowanie się do jego zapisów.

Wszelkie informacje dotyczące Projektu będziemy przesyłać do szkół drogą mailową. Prosimy o bieżące sprawdzanie skrzynki mailowej.

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań prosimy o kontakt z Zespołem Projektowym:

adres mailowy:

tel. 41-36-76-622

5 marca 2012 r.

Informujemy, że w najbliższym czasie ukaże się informacja dotycząca przetargu na pomoce dydaktyczne.

9 czerwca 2011 r.

Na stronie Urzędu Miasta   ukazały się ogłoszenia dotyczące przetargów na: „Usługi edukacyjne, dotyczące prowadzenia zajęć dydaktycznych ”Gimnastyka korekcyjna”...” oraz „Zakup i dostawę pomocy dydaktycznych...” w ramach projektu „Indywidualizacja nauczania i wychowania klas I-III szkół podstawowych w Gminie Kielce”.

Prosimy o bieżące śledzenie ww. strony.
Zainteresowane osoby zapraszamy do składania ofert.

Lato W Mieście 2017
Baza Ofert Inwestycyjnych
Idea Kielce
Idea Kielce
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia
Energia
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 800 166 726

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

Adres skrytki Urzędu Miasta Kielce na platformie ePUAP  /g94m13lgvz/skrytka Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

 

Urząd Miasta Kielce posiada Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania
spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2015-10, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym