Walory przyrodnicze Kielc

14. Martwe pole przy samochodzie ciężarowym

Gdy jadący przed tobą samochód ciężarowy lub autobus zamierza skręcić w prawo, to jest to sytuacja jeszcze bardziej niebezpieczna, ponieważ kierowcy tych pojazdów niewiele widzą przez szyby lub w lusterkach wstecznych. Mogą Cię zobaczyć tylko w minimalnym przedziale, a skrecając w prawo - w ogóle cię nie widzą.

Nasza propozycja: Zapytaj zaprzyjaźnionego kierowcę samochodu ciężarowego lub kierowcę samochodu z przyczepą kempingową, czy możesz usiąść za kierownicą i spojrzeć w lusterko wsteczne.

Bardzo ważne!

Na skrzyżowaniach nigdy nie ustawiaj się obok drzwi samochodu ciężarowego. W tej sytuacji kierowca Cię wcale nie widzi. Gdy będzie zmuszony nagle ominąć np.dziurę w jezdni i skręci w prawo, potrącenie jest nieuniknione! Zasada ta obowiązuje również, gdy stoisz obok na drodze dla rowerów. Bezpiecznie możesz czuć się tylko wtedy, gdy stoisz w tyle, daleko z prawej, w taki sposób, że masz kontakt wzrokowy z kierowcą samochodu ciężarowego.

Lato w Mieście
Nieodpłatna Pomoc Prawna