Kontrast
Czcionka
English

 

 

Walory przyrodnicze Kielc

Propozycje wycieczek rowerowych

Propozycje wycieczek rowerowych - Trasa 1

Stadion skocznia - przełęcz Pod Obrazikiem - Dyminy - Stadion.
Początek przy terenach narciarskich pod dawną skocznią na Pierścienicy - około 10 km. Po początkowym wysiłku, następuje długi łagodny zjazd. W zależności od możliwości kondycyjnych podjeżdżamy lub podprowadzamy rowery wzdłuż wyciągu narciarskiego na Pierścienicę. Na lokalnym grzbiecie nad polaną zjazdową (piękne widoki na miasto i Główne Pasmo Gór Świętokrzyskich) spotykamy szlak niebieski i nim po chwili wjeżdżamy na główny grzbiet Pierścienicy. Dalej jedziemy zgodnie ze znakami niebieskiego szlaku (zjazd, krótki podjazd i długi stosunkowo łagodny zjazd) aż do rozdroża, przy którym kapliczka zawieszona na drzewie (po prawej). Opuszczamy tu szlak i kierujemy się w lewo asfaltową drogą. Czeka nas przyjemny zjazd aż do Dymin. Tu możemy zakończyć i powrócić do Kielc ulicami miasta. Dla tych, co chcieliby powrócić pod skocznię, proponujemy zjazd z asfaltu na wysokości dużej polany (z prawej) przed szlabanem w leśną drogę w lewo. Utrzymując kierunek (płn.) dojedziemy nią do ul. Obrzeżnej, którą w lewo do pętli autobusowej przy alei Na Stadion. Stąd w lewo skos utwardzoną drogą pod skocznię.

Propozycje wycieczek rowerowych - Trasa 2

Stadion skocznia - G. Pierścienica - Białogon - ul. Biesak - Skocznia - ok. 12 km.
Początkowa część trasy pokrywa się z propozycją wycieczki pierwszej. Zatrzymujemy się na rozdrożu w miejscu, gdzie kończy się bardziej stromy zjazd, a zaczyna wypłaszczenie (ok. 300 m przed kapliczką). Opuszczając szlak skręcamy w prawo. Trawersując stok zjeżdżamy wzdłuż potoku (z lewej) do brzegu lasu. Skręcając w prawo jedziemy leśną dróżką. Przecinamy szeroką drogę, którą prowadzi szlak spacerowy żółty.
UWAGA! Jeśli chcemy zwiedzić rezerwat "Biesak-Białogon" to skręcamy nim w prawo i dalej wg znaków szlaku spacerowego zielonego ze Słowika. Utrzymując dotychczasowy kierunek dojeżdżamy do pierwszych zabudowań przy ul. Biesak. Możemy nią wrócić do centrum. Jeśli mamy zamiar wracać pod skocznię, to skręcamy tu w drogę leśną w prawo i wspólnie ze znakami żółtymi szlaku spacerowego jedziemy cały czas prosto.

Propozycje wycieczek rowerowych - Trasa 3 (nieoznakowana)

Ul. Narciarska dolna stacja wyciągu narciarskiego na G. Telegraf - Dyminy - Kleckie - Bukówka - ul. Narciarska - ok. 8,5 km. Początkowo jedziemy stokiem narciarskim do przecinającej go drogi, którą w prawo. Wspólnie ze znakami żółtego szlaku spacerowego dojeżdżamy do ul. Tarnowskiej. Tuż przed nią skręcamy w lewo. Początkowo szeroką drogą a następnie utrzymując kierunek jazdy wyraźną ścieżką przechodzącą w dróżkę leśną dojeżdżamy do brzegu lasu i ul. Weterynaryjnej. Nią w lewo wzdłuż brzegu lasu. Mijając z prawej wzniesienie z pomnikiem upamiętniającym rozstrzelanych przez Niemców Polaków, zjeżdżamy w dół do miejsca, gdzie załamuje się linia lasu. Wjeżdżamy w las i utrzymując kierunek osiągamy drogę asfaltową, którą w lewo. Ulicą Kleckie jedziemy do ul. Wojska Polskiego. Nią w lewo do pętli autobusowej MZK na Bukówce. Stąd wspólnie ze znakami niebieskimi i żółtymi szlaku spacerowego jedziemy w lewo na lokalny grzbiet, którym z prawo. Utrzymując kierunek wspólnie ze szlakiem spacerowym osiągamy stok narciarski, którym w prawo do ul. Narciarskiej.

Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności