Kontrast
Czcionka
English

ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

 

aktualnosci

 

terminarz

 

kieleckie miejsca pamięci

 

galerie

 

filmy

100-lecie Odzyskania Niepodległości

Kwiecień - Miesiąc Pamięci Narodowej

24-04-2018

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

 

Znajomość historii własnej Ojczyzny kształtuje świadomość narodową i obywatelską, budzi szacunek dla dziedzictwa kulturowego, a co za tym idzie wychowuje w poczuciu patriotyzmu oraz podtrzymuje więzi pokoleniowe. Dzięki niej młodzi ludzie mają szansę  budować swoją indywidualną,  lokalną oraz narodową tożsamość. W myśl patriotycznej idei przedstawiciele kieleckich instytucji oraz wojska zachęcają do udziału w wydarzeniach, które mają na celu przywrócenie zapomnianej historii oraz uświadomienia społeczeństwu  roli, jaką odgrywają stacjonujące siły zbrojne.

 

 

W najbliższy czwartek, 26 kwietnia w godzinach od 8.30 do  11.45 odbywać się będzie rajd szkolny pn. „Przywróćmy Pamięć Zapomnianym Bohaterom”. Ponad 300 uczniów kieleckich szkół przejdzie trasę zaczynając od  Szkoły  Podstawowej nr 9 przy ulicy Dygasińskiego a kończąc marsz przed pomnikiem rozstrzelanych patriotów w 1944 roku, mieszącym się przy ul. Karczówkowskiej naprzeciw Ogrodu Botanicznego. Tu o godzinie 12.00 rozpoczną się uroczystości upamiętniające miesiąc Pamięci Narodowej- Kwiecień 2018 r.   W obchody włączyły się kieleckie szkoły - III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Cypriana Kamila Norwida w Kielcach oraz  Szkoła Podstawowa nr 9 im. A. Dygasińskiego. O godzinie 13.00 zaplanowano wspólne ognisko na Karczówce przy Klasztorze.

 

 

W piątek, 27 kwietnia o godz. 15.00 na Wzgórzu Zamkowym rozpoczną się uroczystości pn. „Ja i Ojczyzna to jedno”  upamiętniające 100- lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej przewidziała spotkanie z mieszkańcami, aby przybliżyć cel i rolę  stacjonujących sił zbrojnych w Kielcach.  Nie zabraknie występu artystycznego. O godz.15.50 nastąpi uroczyste otwarcie wystawy pn. „Forty i fortyfikacje” przygotowanej przez Grupę malarską „Cytadela”. Będzie to również okazja, aby by zapoznać się z pracą oraz zadaniami wojskowych.   

 

W Dzień Flagi, 2 maja o godz. 14.00 na Dziedzińcu Wzgórza Zamkowego odbędzie się wernisaż plenerowej wystawy pn. „Niepodległe Kielczanki”. Ekspozycja pokaże ponad 30 kobiet, uwiecznionych na fotografiach.

 

 

Organizatorem wydarzeń  jest: Wzgórze Zamkowe Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach, Urząd Miasta Kielce, Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach, 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej, Klub Dowództwa Operacyjnego RSZ, Szkoła Podstawowa nr 9 im. A. Dygasińskiego oraz III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Cypriana Kamila Norwida w Kielcach.

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności