Kontrast
Czcionka
English

ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Nadzieje Kielc 2014

Piotr Czajkowski

Absolwent Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach

 

Piotr w 2014 roku zajął I miejsce na etapie wojewódzkim Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w kat. ”U - Usprawnienia softwarowo- techniczne” za pracę pt. „ Translator umożliwiający czytanie druku dla osób z dysfunkcją wzroku i nie tylko” oraz uczestniczył w ogólnopolskim finale Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości (zawody III stopnia). 

Ponadto zajął:
- III miejsce w zawodach strzeleckich o Puchar Prezydenta Miasta Kielce w 2012 r.,
- II miejsce w zawodach strzeleckich Marszałka Województwa Świętokrzyskiego w 2011r.,
- III miejsce w Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich „O srebrne muszkiety” w 2012 r.,
- II miejsce w Szkolnej Lidze Strzeleckiej Szkół Ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2011/2012,
- I miejsce w Drużynowych Zawodach Sportowo - Obronnych Młodzieży Szkół Średnich o Puchar Wojewody Świętokrzyskiego w 2011 r.
 

Michał Erbel

Uczeń  II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach


Michał w roku szkolnym 2013/2014, w eliminacjach okręgowych zajął pierwsze miejsce w XL edycji Olimpiady Historycznej. Na szczeblu centralnym został laureatem Olimpiady Historycznej, otrzymując największą liczbę punktów wśród uczniów naszego okręgu. Jako uczeń drugiej klasy, wykazał się dużą wiedzą i umiejętnościami z historii. Angażował się w działania promocji historii na zajęciach pozalekcyjnych. Dzielił się swoją wiedzą, która znacznie wykraczała poza program szkolny. Aktywnie uczestniczył w zajęciach oraz wykładach prowadzonych przez wykładowców Instytutu Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Wiktoria Hynek

Absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach

 

Wiktoria od 10 lat trenuje piłkę ręczną, aktualnie jest zawodniczką pierwszej drużyny kieleckiego klubu Korona Handball, z którą w sezonie 2013/2014 awansowała do I ligi. Ponadto podczas tegorocznych finałów Mistrzostw Polski Juniorek rozgrywanych w dniach 10-15 marca 2014 roku w Kielcach, zdobyła wicemistrzostwo Polski.

 

Do jej pozostałych sukcesów drużynowych należą między innymi:
- III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych- 2012, Oborniki Wielkopolskie,
- I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek- 2012, Płock.

 

Wiktoria wielokrotnie otrzymywała indywidualne nagrody na zawodach sportowych między innymi jako najlepsza zawodniczka meczu fazy grupowej podczas finałów Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych, rozgrywanych w 2012 roku w Obornikach Wielkopolskich.
 

Piotr Kurdziel

Absolwent Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach

 

Piotr w 2014 roku zajął I miejsce na etapie wojewódzkim Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w kat. ”U-Usprawnienia softwarowo - techniczne” za pracę pt. „ Translator umożliwiający czytanie druku dla osób z dysfunkcją wzroku i nie tylko” oraz uczestniczył w ogólnopolskim finale Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości (zawody III stopnia). 
 

Marek Maraszek

Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach


Marek jest uczniem osiągającym wysokie wyniki w nauce. W roku szkolnym 2012/2013 uzyskał tytuł laureata z II lokatą w zawodach III stopnia XLIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, natomiast w roku szkolnym 2013/2014 uzyskał tytuł laureata w XXVI Olimpiadzie Filozoficznej.
 

Paweł Piwek

Uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach


Paweł to uczeń wyróżniający się zdolnościami w dziedzinie matematyki oraz chemii. Jako licealista rozwija dalej swoje pasje i jako uczeń klasy pierwszej uzyskał w roku szkolnym 2013/2014 tytuł laureata LXV Olimpiady Matematycznej. Uzyskał bardzo dobry wynik
w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Ponadto został finalistą XXI Konkursu chemicznego dla Szkół Ponadgimnazjalnych Miasta Kielce. Swój wolny czas poświęca pracy społecznej na rzecz gimnazjalistów. W tym roku przygotował dwóch uczniów klasy trzeciej gimnazjum do VI Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. Oprócz zdolności w naukach ścisłych, Paweł interesuje się muzyką. Uzyskał III miejsce w XIV Konkursie Gitary Klasycznej w kategorii zespołów kameralnych powyżej lat 15.

Brunon Surma

Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach

 

Brunon w roku szkolnym 2013/2014 został laureatem 55. olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym (2 miejsce w Polsce).
Do pozostałych sukcesów Brunona można zaliczyć między innymi:
- I miejsce w Szkolnym Konkursie Translatorskim III 2012 r.,
- Staż w Sejmie RP.


Uczeń zdał SAT- amerykański odpowiednik polskiego egzaminu dojrzałości, aby otworzyć sobie drogę do rekrutacji na uniwersytety w Stanach Zjednoczonych.
W roku szkolnym 2013/2014 był redaktorem Naczelny czasopisma szkolnego „Liścienie”.
 

Andrzej Szulc

Uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach


Andrzej jest uczniem osiągającym bardzo wysokie wyniki nauczania. Jego pasją jest historia. W tej dziedzinie osiągnął wiele sukcesów już w gimnazjum. W 2013 roku jako uczeń Liceum został finalistą 54. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, a w roku szkolnym 2013/2014 uzyskał tytuł laureata w I Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej w Białymstoku. Uzyskał także tytuł Laureata w konkursie „25 lat Działalności Senatu RP w wolnej Polsce”. Został Finalistą 55. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym oraz zajął III miejsce w IX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”.

Aleksander Ślusarczyk

Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach


Aleksander jest uczniem osiągającym bardzo wysokie wyniki nauczania. Największe sukcesy odnosi w dziedzinie chemii. Był dwukrotnie laureatem Olimpiady Chemicznej. Uzyskał także tytuł laureata oraz tytuł zwycięzcy w 50. Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym im. prof. Antoniego Swinarskiego, organizowanym przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Cezary Węgliński

Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach


Cezary jest uczniem osiągającym bardzo wysokie wyniki nauczania. Największe sukcesy odnosi w dziedzinie języka łacińskiego oraz języka polskiego. Brał udział w Olimpiadzie Języka Łacińskiego, uzyskując tytuł finalisty, a w roku szkolnym 2013/2014 został laureatem XXXII Olimpiady Języka Łacińskiego. Uzyskał także tytuł finalisty XLIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w 2014 r.

Lato W Mieście 2017
Baza Ofert Inwestycyjnych
Idea Kielce
Idea Kielce
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia
Energia
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 800 166 726

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

Adres skrytki Urzędu Miasta Kielce na platformie ePUAP  /g94m13lgvz/skrytka Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

 

Urząd Miasta Kielce posiada Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania
spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2015-10, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym