Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook Fundusze Europejskie BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym RSS Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Sylwetki laureatów oraz uzasadnienia przyznania nagród za 1999r.

STANISŁAW ADAMCZAK
Harcmistrz, pracownik dydaktyczno - naukowy Politechniki Świętokrzyskiej, którego badania związane z techniką pomiarową w budowie maszyn i systemami zapewnienia jakości doskonale są znane zarówno w kraju, jak i za granicą. Jego patenty wdrożyło między innymi kilkanaście zakładów przemysłowych w Anglii, Czechach i Słowacji. Jest wykładowcą na uczelniach Wiednia i Koszyc oraz członkiem rad wydziałów mechanicznych na uniwersytetach w Żylinie, Ostrawie i Koszycach. Zasłużył się także wieloletnią pracą na rzecz harcerskiego środowiska artystycznego. Z jego inicjatywy między innymi powstał zespół muzyczno- wokalny "Wołosatki".


† ZBIGNIEW CHODAK, pseudonim "TYTUS"
To dzięki jego zasługom nastąpiła prawdziwa integracja kieleckiego środowiska kombatanckiego oraz popularyzacja wiedzy o czasach wojny i losach ludzi. Ogromny wkład pracy i osobistego zaangażowania włożył w przygotowanie uroczystych obchodów w Kielcach sześćdziesiątej rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej i powołania Podziemnego Państwa Polskiego, która przypadła w 1999 roku. Dla naszego miasta zasłużył się także współudziałem w restauracji Drogi Krzyżowej na Karczówkę, zainicjowaniem umieszczenia w Katedrze tablicy upamiętniającej sześćdziesięciolecie Szarych Szeregów czy przywróceniem capstrzyków wieczornych z okazji świąt narodowych.


HELENA GONTARZ
Prezes Zarządu Powszechnej Spółdzielni Spożywców "Społem", jednej z najlepszych w Polsce spółdzielni, była inicjatorką rozbudowy i modernizacji istniejącej sieci handlowej i gastronomicznej. DH "Tęcza", Bar "Ludwik", czy sklep "Bartek" są nie tylko wizytówką miasta, zmieniającą architektoniczny obraz centrum, ale także przykładem zainteresowania potrzebami i oczekiwaniami klientów oraz świadczonych na najwyższym poziomie usług.
 

LECH HAMERA
Dyrektor Izby Skarbowej w Kielcach od wielu lat skutecznie kształtuje regionalną politykę podatkową. Jego zasługą jest utworzenie II Urzędu Skarbowego, co w znaczący sposób wpłynęło na poprawę jakości obsługi kielczan. Warte podkreślenia są również podejmowane przez niego skuteczne inicjatywy na rzecz finansowej pomocy dla lokalnych jednostek ochrony zdrowia, między innymi szpitalika dziecięcego, onkologii, czy kardiologii.


ARTUR JAROŃ
Jest jednym z najbardziej znanych kieleckich artystów. Występował z największymi sławami polskich scen - Teresą Żylis-Garą, Wiesławem Ochmanem, Jerzym Maksymiukiem, a także orkiestrami PRiTV "Amadeus" oraz Simfonia Varsowia. Jest także niezwykle skutecznym popularyzatorem muzyki poważnej oraz perfekcyjnym organizatorem życia muzycznego naszego miasta. Powstały z jego inicjatywy i przez niego prowadzony Salon Muzyki Kameralnej, już od 6 lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem.


LESZEK KUMAŃSKI
Poeta, prozaik oraz dziennikarz, a także autor scenariuszy i reżyser programów estradowych Napisał między innymi powieści: "Horyzont", "Koniec świata w Sainte - Marie". Jest również autorem zbioru felietonów "Wolne żarty" i "Wolne żarty II", a także tomu wierszy "Żyj" oraz autorem scenariuszy i reżyserem wielu programów, widowisk estradowych i telewizyjnych - m.in. "W krainie latających scyzoryków" czy "Magiczny Mega Show czyli Gwiazdy i gwiazdki na gwiazdkę". Nasze miasto zaprezentował z rozmachem, skutecznie i przede wszystkim oryginalne szerokiej publiczności w całym kraju.
 

MICHAŁ SOŁOWOW
Jest jednym z największych indywidualnych inwestorów giełdowych. Kontroluje trzy giełdowe spółki branży budowlanej: Echo Investment, Mitex i Cersanit oraz posiada pakiety akcji innych spółek branży budowlanej. Jego wieloletnia działalność i umiejętności menedżerskie przyczyniły się do tego, iż Kielce są znaczącym miejscem na gospodarczej mapie naszego kraju. Jest także gorącym propagatorem sportu, a w szczególności koszykówki - jego mecenat nad tą dyscypliną zaowocował, po dwudziestoletniej przerwie, awansem i wspaniałą grą kieleckiej drużyny w I lidze.


 † ANNA SOWA
Z ogromną determinacją i wytrwałością, dąży do usunięcia barier architektonicznych w Kielcach. Nie szczędzi osobistego zaangażowania i wysiłków na rzecz niesienia pomocy i wsparcia osobom niepełnosprawnym. To dzięki jej pomysłowości w naszym mieście pojawiły się lekkie ażurowe podjazdy z krat antypoślizgowych. Jako aktywny członek Kieleckiej Rady Osób Niepełnosprawnych i miejski doradca ds. likwidacji barier architektonicznych skutecznie przyczynia się do uczynienia Kielc miastem przyjaznym dla niepełnosprawnych.


ELŻBIETA SZLUFIK
Od najmłodszych lat taniec jest jej sposobem na życie Pracę zawodową rozpoczęła od założenia i prowadzenia zespołu tanecznego "Impuls". Utworzenie Kieleckiego Teatru Tańca było efektem poszukiwania nowych form artystycznego wyrazu. Wyreżyserowane przez nią i opracowywane choreograficznie spektakle przyjmowane są z entuzjazmem, wszędzie tam, gdzie zostały wystawione. Dzięki jej zapałowi i zaangażowaniu widowiska KTT są wydarzeniami artystycznymi naszego miasta, wnosząc niepodważalny wkład w rozwój kieleckiej kultury.


JAN TOYE i ANDRZEJ TRZECIAKIEWICZ
Inicjatorzy oraz realizatorzy ogromnego przedsięwzięcia, jakim była budowa nowego Browaru Belgia w Dyminach - Jan Toye, dyrektor generalny browaru oraz Andrzej Trzeciakiewicz, twórca browaru i członek zarządu, swą działalnością zaznaczyli Kielce na gospodarczej mapie Polski. Nie tylko zaangażowali kapitał zagraniczny w rozwój naszego miasta, ale w znaczący sposób przyczynili się do rozbudowy infrastruktury komunalnej i nowoczesnego zagospodarowania Dymin.


Nagroda Specjalna


BRACTWO ANDRZEJOWE
Wyróżnione za niekonwencjonalne formy integracji kielczan i znaczący wkład w rozwój życia kulturalnego i społecznego Kielc.

Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności